Ekran kartlarında hangi vergiler uygulanıyor?

SucukluDondurma

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu ekran karlarına, işlemcilere anakartlara hangi vergiler uygulanıyor? RTX 3060 Ti yurtdışında 400 dolar. Fakat bu ülkemize geldiğinde 5 bin hatta 6 bin bandına ulaşıyor. Bu nasıl oluyor? 400 dolar güncel kur ile 2975TL.

Alınan vergilerin bütünü:

kx9yx6fb7z851.jpg

Nerede 400 dolar mesela? Kağıt üstünde o 400 dolar fiyatı. Benim baktığım yerlerde fiyatlar stok sorunlarından mütevellit 800 dolar civarında.

Gümrük vergisi ve KDV var. ÖTV yok diye biliyorum.

Şu an 400 dolara 3060 Ti ben göremedim hiçbir yerde. Yeni ekran kartlarındaki pahalılık sorunu sadece bize has bir sorun değil.

Kesinlikle. Markalar, pandemiyi pahane edip, AMD ve Nvidia'nın önerdiği standart fiyatların çok çok daha üstünde satıyor kartları. Yani Nvidia'nın 500 Dolar'a duyurduğu bir kart, bir üreticide 700 - 750 Dolar oluyor.

Dünya geneli pahalılık sorunu var maalesef.

Gümrük vergisi ve KDV var. ÖTV yok diye biliyorum.

Kesinlikle. Markalar, pandemiyi pahane edip, AMD ve Nvidia'nın önerdiği standart fiyatların çok çok daha üstünde satıyor kartları. Yani Nvidia'nın 500 Dolar'a duyurduğu bir kart, bir üreticide 700 - 750 Dolar oluyor.

Dünya geneli pahalılık sorunu var maalesef.
Aynen öyle kapitalist sistem böyle çalışıyor tüm dünya halkı soymak için bir araya gelmiş.

Geri
Yukarı