Ekran kartsız 2500TL sistem toplama

Bütçe
2500₺

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Herkese iyi akşamlar dilerim. GTX 1080 Grafik kartına uygun ekran kartsız bir kasa bakıyorum, lakin internette pek bulamadım. Varsa öneriniz yollarsanız sevinirim ve ekran kartını rahatça besleyebiliecek bir sistem olursa sevinirim.

Oyun için kullanılacaktır. Bütçe limiti : 2500₺ (DDR4 sistem)

Son düzenleyen: Moderatör:
2557 TL tutuyor, yakın bir zamanda 8 GB RAM daha eklerseniz tadından yenmez. Eğer SSD sizin için fazla ise, 240 GB modelini alıp. RAM'leri 8x2 şeklinde alabilirsiniz.

2557 TL tutuyor, yakın bir zamanda 8 GB RAM daha eklerseniz tadından yenmez. Eğer SSD sizin için fazla ise, 240 GB modelini alıp. RAM'leri 8x2 şeklinde alabilirsiniz.
Teşekkürler lakin Ryzen 5 1600 benim şu anki i5-2320'den pek farksız :/ Ryzen 5 3500x düşünüyorum mümkün mudur acaba?

R5 3500X sadece 1100 TL civarında. Eğer bütçenizi 3000 TL yapar iseniz, çok rahat sığdırabiliriz. Hatta 3000 TL'ye çıkabilirim derseniz:
Yanına verilen soğutucu 250-300 TL değerinde, bunu da hesaba katmak gerekiyor.

@Pro Gaming Kuzey HD Dostum önerdiğin güç kaynağının korumaları eksik, P650B var iken alınmaz. Ayrıca önerdiğin kasa kalitesiz, Zalman ise bilindik ve kaliteli kasa üreticisi. Ayrıca kasanın ekran kartına etkisi yok, tüm ekran kartlarını S4 Plus'a takabilirsin. Öneri yapmadan önce, lütfen özelliklerini ve firmanın kaliteli olup olmadığını kontrol et.

@Pro Gaming Kuzey HD dostum önerdiğin güç kaynağının korumaları eksik, P650B var iken alınmaz. Ayrıca önerdiğin kasa kalitesiz, Zalman ise bilindik ve kaliteli kasa üreticisi. Ayrıca kasanın ekran kartına etkisi yok, tüm ekran kartlarını S4 Plus'a takabilirsin. Öneri yapmadan önce, lütfen özelliklerini ve firmanın kaliteli olup olmadığını kontrol et.

Kasa çok kaliteli. Hem soğutma hem de boy olarak Corsair Spectra Delta ile karşılaştıraması da var, geçiyor. Corsair Spectra Delta'yı. Dark'da uzun yıllardır üretimde. PSU ise iyi 80 Plus belki senin dediğin PSU daha iyidir. Ama uygun fiyatlı sıkıntısı olmayan PSU önerdim. High Power 700 Watt'da alabilirsiniz. High Power en iyi PSU üreticilerin arasındandır. Hem oda sıkıntı yaşatmaz.

@Pro Gaming Kuzey HD dostum önerdiğin güç kaynağının korumaları eksik, P650B var iken alınmaz. Ayrıca önerdiğin kasa kalitesiz, Zalman ise bilindik ve kaliteli kasa üreticisi. Ayrıca kasanın ekran kartına etkisi yok, tüm ekran kartlarını S4 Plus'a takabilirsin. Öneri yapmadan önce, lütfen özelliklerini ve firmanın kaliteli olup olmadığını kontrol et.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasa olarak Dark Guardian daha mantıklıdır. PSU olarak da gereksiz fazla para vermeden kaliteli bir şey alın. Bu sisteme Dark Guardian daha iyi gider. Zalman S4 Plus bu sisteme biraz sönük kalan bir kasa olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumlarınız için teşekkürler, hepsini gözden geçirip şöyle bir sistem oluşturdum :
Gigabyte B450 Am4 Ddr4 3200Mhz Anakart
Ryzen 5 2600 İşlemci
750W Cooler master 80+ silverdi sanırım ya da bronze.
Dış kasa olarak karar veremedim malesef.
480Gb 450Yazma 500okuma SSD
Ve solo 8GB DDr4 3000mhz ram (Arttıracağım)
Sizce 1080i Besler mı?

Yorumlarınız için teşekkürler, hepsini gözden geçirip şöyle bir sistem oluşturdum:
Gigabyte B450 AM4 DDR4 3200MHz anakart.
Ryzen 5 2600 işlemci.
750W Cooler Master 80+ Silver'di sanırım ya da Bronze.
Dış kasa olarak karar veremedim maalesef.
480GB 450yazma 500okuma SSD.
Ve solo 8 GB DDR4 3000MHz RAM (arttıracağım)
Sizce 1080I besler mı?

Aga neredeyse benim sistemi toplican.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı