Ekran kartsız i3-4160 sistemin oyun performansını artırmak için ne yapmalı?

İşletim sistemi
Windows 7
Yeter mi ki hocam? Her yerde farklı bir şeyler dönüyor tam çözemedim. PSU yeterse 460+ SSD mis gibi olur.

Rahat yeter, maksimum 150W güç tüketimini görür görmez elindeki cihaz RX 460 ile beraber. Kart zaten gücü anakarttan alıyor PCI güç kablosuna da ihtiyacı yok.

Sistemde ekran kartı yok, RAM 8 GB işlemci i3-4160 128 GB HDD var. CS:GO oynuyordum ama CS2'ye dönmesinden sonra onu da açamaz oldum. O yüzden Zula'ya döndüm. Aşağı yukarı 40 FPS alıyorum ve sık droplar yaşıyorum. Öncelikle sisteme format atacağım 8 yıl sonra ilk kez, SSD alacağım ve RAM almayı düşünüyorum. Bunlar performansı ve genel hızı nasıl etkiler? Veya almamı önerdiğiniz başka şeyler var mı?

Hocam sizin Windows antika diye geçer yakında 8 yıl nedir 😁
Formattan sonra az buz performans iyileşir ama diğer arkadaşların dediği gibi ekran kartsız o kadar da bir etki etmez.

@kino hocam, 460 için max ne kadar verilir sizce? Piyasaya pek hakim değilim kazıklanmayayım. Bir de bu seride RX 5xx de bahsedilen sorunlar ne kadar var?

@kino hocam, 460 için max ne kadar verilir sizce? Piyasaya pek hakim değilim kazıklanmayayım. Bir de bu seride RX 5xx de bahsedilen sorunlar ne kadar var?

Kartın hem 2 hem de 4 GB modelleri var. Sana ikisi de uyar illa 4 GB olsun diye kasmana gerek yok.

800-1100 TL arası makuldür pazarlık yaparsın. RX 460 ise düzgün bir kart, bilinen bir sorunu yok.

Eğer PSU işlemci falan değiştireceksen 1600 TL'ye MSI RX 570 var. https://shbd.io/s/Dx9BWSLh
Belki daha ucuza da vardır gördüm bunu attım.

Geri
Yukarı