Ekran kaydı alacak program önerisi

cc11

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden NVIDIA Shadow Play kullanırdım ve son 1 dakikayı sorunsuz ve güzel görüntülü bir şekilde kaydederdim. Şu an AMD kullanıyorum kendi içindeki programı kullanıyorum ve kaydettiğim videolar FPS droplu gözüküyor, bazılarında ses çıkmıyor.

Kısacası bana ekran kaydı alacak FPS sorunu yaratmayacak uygulama lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden NVIDIA Shadow Play kullanırdım ve son 1 dakikayı sorunsuz ve güzel görüntülü bir şekilde kaydederdim. Şu an AMD kullanıyorum kendi içindeki programı kullanıyorum ve kaydettiğim videolar FPS droplu gözüküyor, bazılarında ses çıkmıyor.

Kısacası bana ekran kaydı alacak FPS sorunu yaratmayacak uygulama lazım.

AMD yazılım Windows 10 da kaydı normal alırken Windows 11 de bahsettiğin şekilde alıyor. Bende 11'e geçince gördüm.

OBS tabii ki.
Eğer RX 6400 veya RX 6500 XT kullanıyorsan yapacak çok bir şey yok kartlarda encode için kodek yok.
İşlemcin iyi olması gerek o konuda.
OBS kullanabilirsiniz fakat AMD kartınız çok güçlü değilse asla NVENC kadar iyi performans vermez. Ucu ucuna yeten oyunlarda kayıt alırken FPS düşmesi normal bir durumdur.
Ryzen 5 5600 ve RX 6700 XT kullanıyorum. Oyunda 120 fps alıyorum sabit gayet akıcı fakat ekran kaydı aldım izliyorum fps droplu kaydetmiş şaka gibi. OBS'te de böyle bir seçenek var mı son bir dakikayı kaydet tarzı.

Yeni konular

Geri
Yukarı