Ekran yırtılması

Formander

Centipat
Daha fazla  
Valorant oynarken özellikle ekranım yırtlılıyor, oyun akıcılığına bile etki ediyor. V-Sync açınca oyun içi düzeliyor ama V-Sync açmak istemiyorum, bu sorun neden olur PC değil mi sıkıntı var monitörde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce tüm sistemi bir yaz bakalım. Neyin var görelim.
Ekran Kartı = Asus Tuf RTX 3060 TI
işlemci = R5 5600X
Anakart = Asus Prime A520M-A
Ram = Adata Spectrix D41 16 GB 8x2
SSD = WD Blue SN 750 Gen 3x4 M.2 SSD 3500 Okuma 2300 MB yazma

Monitör= Rampage rm 421 flower 144 Hz 1 ms.

Full sistemi monitör dahil yazın.
Ekran Kartı = Asus Tuf RTX 3060 TI

işlemci = R5 5600X

Anakart = Asus Prime A520M-A

Ram = Adata Spectrix D41 16 GB 8x2

SSD = WD Blue SN 750 Gen 3x4 M.2 SSD 3500 Okuma 2300 MB yazma

Monitör= Rampage rm 421 flower 144 Hz 1 ms.

FPS sabitlemeniz veya ayarları vs yükseltip FPS'i azaltmanız lazım. Monitörün Hz değerinin çok çok üstünde FPS alıyorsanız ekran yırtılması çok normal.
Hocam FPS i 200 e felan sabitleyincede akıcılık bozuluyor.

VSync, ince ayarla grafik işlemci birimini (GPU) ve monitörünüzü uyum içinde çalışmaya zorlar. Yani açmanızda bir sakınca yok.
Hocam ekran neden yırtılıyor sizce PC i ilk aldığım günler yoktu sanki ama bugün farkettim valoda poligona girip botların yanına gittim ekran sağa sola hızlıca çevirince gözüme kırılmalar geliyor v sync açınca gidiyor bu neden oluyor PC demi sıkıntı var?

Hocam ekran neden yırtılıyor sizce PC i ilk aldığım günler yoktu sanki ama bugün farkettim valoda poligona girip botların yanına gittim ekran sağa sola hızlıca çevirince gözüme kırılmalar geliyor v sync açınca gidiyor bu neden oluyor PC demi sıkıntı var?
Valorant oyununda, ekran yırtılmasının nedeni sıklıkla grafik ayarlarının yüksek olması veya ekran yenileme hızının oyun içi grafiklere uymadığıdır. Bu nedenle, oyun içi grafik ayarlarını düşürmeniz ve ekran yenileme hızınızı oyun içi grafiklerle uyumlu hale getirmeniz gerekebilir. Ayrıca, grafik sürücülerinizi en son sürüme güncellemek de ekran yırtılması sorununu çözmenize yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı