Ekran yönetimi modu ne olmalı?

FurkanK2356

Femtopat
Daha fazla  
NVIDIA Denetim Masası, ekran yönetimi modunda ilk iki seçenekten hangisini kullanmalıyız? Otomatik seç modunda sanki bilgisayara flash takar gibi bir girdi sesi çıkıyor, sanırsam bu harici grafik kartına geçme sesi ama optimusa aldığım vakit bu ses çıkmıyor ve yine de harici grafik kartını kullanıyor. Aralarındaki fark nedir? Hangisini kullanmak bilgisayar için daha iyi olur?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-24 234056.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-24 234056.png
    44,3 KB · Görüntüleme: 70
BIOS üzerinden only NVIDIA GPU alırsan tam anlamı ile harici kartını kullanır, en iyi performansı alırsın.

Bu ayara aldıktan sonra denetim masasında diğer özelliklerde açılacaktır.

Sadece NVIDIA GPU derseniz iGPU(dahili) kapanır. Otomatik seçim için Optimus kullanılır. Pil ömrü lazım olduğu durumlarda Optimus seçmek büyük katkı sağlar. Oyun oynayacaksanız sadece NVIDIA GPU seçin. CPU temelli oyunlarda büyük performans farkı yaratıyor.

Sadece NVIDIA GPU derseniz iGPU(dahili) kapanır. Otomatik seçim için Optimus kullanılır. Pil ömrü lazım olduğu durumlarda Optimus seçmek büyük katkı sağlar. Oyun oynayacaksanız sadece NVIDIA GPU seçin. CPU temelli oyunlarda büyük performans farkı yaratıyor.

Peki bu otomatik olarak seç modu kullanışlı değil mi? Ben laptopu aldığımda otomatik olarak seç modundaydı. Zaten normal kullanımda NVIDIA GPU'su işime yaramaz, ancak oyun oynadığım vakit işime yarar. Sizce şu an hangi modda kalmalı? Otomatik olarak seç modu bazen birkaç oyuna gir çık yapınca rahatsız ediyor, ekran bir süre donuyor acaba bir zarar verir mi laptopa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu otomatik olarak seç modu kullanışlı değil mi? Ben laptopu aldığımda otomatik olarak seç modundaydı. Zaten normal kullanımda NVIDIA GPU'su işime yaramaz, ancak oyun oynadığım vakit işime yarar. Sizce şu an hangi modda kalmalı? Otomatik olarak seç modu bazen birkaç oyuna gir çık yapınca rahatsız ediyor, ekran bir süre donuyor acaba bir zarar verir mi laptopa?

Otomatik mod kullanılabilir, uğraştırmdan kendisi seçer. Ekranın gibi gelmesi şundan dolayı, sadece NVIDIA GPU seçili değilken panele giden görüntü iGPU üstünde iletiliyor fakat sadece NVIDIA seçilince panele giden görüntü de harici GPU üstünde gidiyor. Bu geçiş olması için ekran bir süre gidip geliyor. Bir zararı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı