Ekrana görüntü gelmiyor

marvolo

Centipat
Daha fazla  
Akşam normal oyunumu oynadıktan sonra bilgisayarımı kapattım kulaklığımı şarj etmem gerekiyordu bu yüzden bilgisayarın fişini çektim ve kulaklığımı şarja taktım. Sabah kalktığımda bilgisayarın fişini tekrardan taktım ve açma düğmesine bastım. 5 6 saniye çalıştı ama sonra hemen kapandı. Kapandıktan 2-3 saniye sonra tekrar açıldı sonra tekrar kapandı. Biraz araştırdım ve RAM tak çıkar yaptıktan sonra düzelebileceğini gördüm. Yaptım ve düzeldi artık sorunsuz bir şekilde açılıyordu ama ekrana goruntu gelmiyor. BIOS pilini çıkartıp takmayı denedim RAM'i de çıkartıp tekrar taktım ama düzelmedi yardım edebilir misiniz?

Bilgisayarım bayağı eski ve pek bilgisayarın içiyle ilgili bilgim yok. Ekran kartını çıkaracağım derken hasar vermek istemem. Bana sunabileceginiz daha alternatif yollar var mı?
Yani başka alternatif yol yok gibi. Eski derken ne kadar eski? Ben 2008 yılından kalma bilgisayara 2019 yılında işlem yaptığımda pek bir sorun olmadı. Parçalar çürümediği ve deforme olmadığı süre bir sorun olacağını sanmıyorum. Hiç açılmamasındansa bunu denemek gerek bence. İşi bilmiyorum diye mahalle bilgisayarcısına gidersen o da sorumluluk kabul etmeyecektir. Zaten öyle zor bir şey yapmayacaksın ki. RAM üzerinde yaptığın işlemin aynısını ekran kartına yapacaksın.

Geri
Yukarı