Ekrana görüntü gelmiyor

Daha fazla  
Yeni bilgisayar aldım Bu konudan bakabilirsiniz. Ekran kartını taktım ekran kartının ışığı yanıyor ve fanları dönüyor. Kasada problem yok her şey çalışıyor gibi görünüyor tam anlamadığım için kesin bir şey diyemiyorum. Kasayı hem alığım monitöre hem de televizyona bağlamayı denedim ve no signal hatası alıyorum. HDMI kablosunu hem anakarta hem de ekran kartına taktım işe yaramıyor. HDMI dışında gelen öbür kablo ile de denedim aynısını ve aynı hata. Ne yapmam lazım?

Hocam farklı bir HDMI kablosu deneyin temassızlık da olabilir.
Veya anakartta onboard varsa ekran kartını çıkarıp onboarddan görüntü almayı deneyebilir misiniz?

RAM'leri söküp tak, bu yöntemle düzelebilir.
İşe yaramadı hocam.
Hocam farklı bir HDMI kablosu deneyin temassızlık da olabilir.
Veya anakartta onboard varsa ekran kartını çıkarıp onboarddan görüntü almayı deneyebilir misiniz?
Görüntü alamıyorum hiçbir şekilde. Bir de anakart üzerinde bulunan vga ve boot ışıkları kırmızı yanıyor.

İşe yaramadı hocam.

Görüntü alamıyorum hiçbir şekilde. Bir de anakart üzerinde bulunan VGA ve boot ışıkları kırmızı yanıyor.

Onboard ekran kartı ile çalıştırmayı dene sistemi, eğer görüntü gelirse harici ekran kartın statik yemiş olabilir. Onboard da görüntü vermezse sistem yanlış toplanmış olabilir. HDD, SSD, RAM vb. birimleri kontrol et.

Onboard ekran kartı ile çalıştırmayı dene sistemi, eğer görüntü gelirse harici ekran kartın statik yemiş olabilir. Onboard da görüntü vermezse sistem yanlış toplanmış olabilir. HDD, SSD, RAM vb. birimleri kontrol et.
Onboard üzerinden de görüntü gelmiyor. Sistem geldi ekran kartını yerleştirdim o andan itibaren böyle. Ekran kartını tam oturttum ve düzgün taktım. Zaten ekran kartına güç geliyor, ışığı yanıyor ve fanlar dönüyor aynısı tüm parçalar için geçerli hatta klavye ve flash bellek bile çalışıyor ama ekran gelmediği için bir işe yaramıyor. Tek anlamadığım şey anakartta vga ledi kırmızı yanıyor ve monitörü açınca no signal diyor ekran gelmiyor. 2 gündür okumadığım yazı, izlemediğim video kalmadı bir işe yaramıyor. Çözüm bulamazsam sanırım iade edeceğim ya da değişime vereceğim.

Onboard üzerinden de görüntü gelmiyor. Sistem geldi ekran kartını yerleştirdim o andan itibaren böyle. Ekran kartını tam oturttum ve düzgün taktım. Zaten ekran kartına güç geliyor, ışığı yanıyor ve fanlar dönüyor aynısı tüm parçalar için geçerli hatta klavye ve flash bellek bile çalışıyor ama ekran gelmediği için bir işe yaramıyor. Tek anlamadığım şey anakartta VGA LED'i kırmızı yanıyor ve monitörü açınca no signal diyor ekran gelmiyor. 2 gündür okumadığım yazı, izlemediğim video kalmadı bir işe yaramıyor. Çözüm bulamazsam sanırım iade edeceğim ya da değişime vereceğim.

Sırasıyla bu işlemleri yapar mısın?

1. RAM MHz değerleri farklı ise sistem çalışmayabilir, bu değerleri kontrol et.
  2. BIOS pilini çıkart ve sistemi çalıştırmayı dene, çalışırsa sistemden gücü keserek pili tekrar tak.
  3. Sorun çözülmezse BIOS pilini değiştir.
  4. Farklı portları dene, HDMI/DP/VGA portlarını monitöre bağla.
  5. Monitörde arıza olabilir, TV ya da başka bir ekranda deneme yap.
  6. Anakartı besleyen güç kablolarını kontrol et.
  7. Power Supply yetersiz kalıyor olabilir, bu durumu araştır.
Bunların hiçbirinde çözüm bulamazsan sorun anakartta olabilir. Tekrar geçmiş olsun, sonucu merakla bekliyorum 😢

Sırasıyla bu işlemleri yapar mısın?

1. RAM MHz değerleri farklı ise sistem çalışmayabilir, bu değerleri kontrol et.
  2. BIOS pilini çıkart ve sistemi çalıştırmayı dene, çalışırsa sistemden gücü keserek pili tekrar tak.
  3. Sorun çözülmezse BIOS pilini değiştir.
  4. Farklı portları dene, HDMI/DP/VGA portlarını monitöre bağla.
  5. Monitörde arıza olabilir, TV ya da başka bir ekranda deneme yap.
  6. Anakartı besleyen güç kablolarını kontrol et.
  7. Power Supply yetersiz kalıyor olabilir, bu durumu araştır.
Bunların hiçbirinde çözüm bulamazsan sorun anakartta olabilir. Tekrar geçmiş olsun, sonucu merakla bekliyorum 😢
1. Ekrana hiçbir şey gelmediği için, no signal deyip kapandığı için RAM MHz değerlerini ayarlayamıyorum. Başka yolu var mı bilmiyorum.
2. Yaptım işe yaramadı.
3. Bunu şimdilik deneyemem.
4. VGA hariç denedim çünkü ekran kartında VGA girişi yok. Ayrıca sorun monitörde değil çünkü monitör başka bir kasada çalışıyor.
5. Televizyonda denedim yine no signal hatası aldım. Dediğim gibi monitör başka kasada çalışıyor.
6. Bunu yapmayı bilmiyorum ve riske atmak istemiyorum bozarım belki.
7. Anladığım ve gördüğüm kadarıyla böyle bir sıkıntı yok.

Hocam yardımınız için teşekkürler sanırım değişime veya teknik servise göndereceğim. Kasanın geldiği andan beridir böyle ve hiçbir ilerleme olmadı.

Geri
Yukarı