Ekranda Farklı Görüntüler Oluşması

CnAkpınar

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar görüntü probleminin ekran kartında mı yoksa monitörde mi olduğunu çözemedim yardımcı olur musunuz rica etsem...
Ona göre hangi parça sorunlu ise garantiye başvuracağım.
39967489_1123455351135639_357721018560675840_n.jpg
asdasdasdas.jpegWhatsApp Image 2018-08-31 at 21.17.15(1).jpegWhatsApp Image 2018-08-31 at 21.17.15.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
3 İhtimal var. Birincisi ekran bir kartınızda sorun var. İkincisi PCI girişinde bir sorun var. Üçüncüsü ise monitörde bir sorun var.

Başka bir monitör ile bilgisayarı açmayı deneyin. İşe yaramaz ise mevcut ekran kartını çıkarıp başka bir ekran kartı ile sistemi çalıştırmayı deneyin. Son olarak yukarıda dedikleri gibi anakarttan görüntü almayı deneyebilirsiniz.

Oyunlarda da mı böyle?
Bu kadar olmasa da evet.
Çok büyük olasılıkla gpudan. On board ekran kartından boot edip bir deneyin.
Ekran kartını çıkarıp ankarta bağladım yine aynı.
3 İhtimal var. Birincisi ekran bir kartınızda sorun var. İkincisi PCI girişinde bir sorun var. Üçüncüsü ise monitörde bir sorun var.

Başka bir monitör ile bilgisayarı açmayı deneyin. İşe yaramaz ise mevcut ekran kartını çıkarıp başka bir ekran kartı ile sistemi çalıştırmayı deneyin. Son olarak yukarıda dedikleri gibi anakarttan görüntü almayı deneyebilirsiniz.

Başka monitörde denedim bunu gibiydi görüntü ama gamayı çok az kıstım düzeldi farklı monitörle denediğimde görüntü 1 tık daha iyiydi ama.
Ekran alıntısı aracı ile sorun olan bölgeden bir parça alıp buraya fotoğrafını atabilir misiniz?
Tabii atayım.
Adsız.jpg

Ekran alıntısı aracı ile sorun olan bölgeden bir parça alıp buraya fotoğrafını atabilir misiniz?
Dikkatli bakınca anlaşılıyor.

Ben o fotoğrafta bir sorun göremedim biraz daha büyük bir yeri gösteren bir fotoğraf da atabilir misiniz? Mesela tam ekran.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı