Ekranda karıncalanma oluyor

Swinz

Centipat
RAM
Crucial 2*8
SSD veya HDD modeli
Longline 500GB M.2 SSD
Ekran kartı
RX550 4 GB
Anakart
ASUS H410M-K
İşlemci
Intel i3-10100F
Ekranda karıncalanma oluyor. Bazen kasa açılıyor, monitöre görüntü gelmiyor. Çözebilmiş değilim. Bilen yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230131_223403.jpg
    IMG_20230131_223403.jpg
    606,5 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını değiştirdiğimde sorun olmuyordu ekran kartı sorunlu muhtemelen ama neden kaynaklı onu öğrenebilsem iyi olur.

Evet hocam sizin sorununuz ekran kartında. Bir bilene ya da bilgisayarcıya, teknik servise göndererek sorunu öğrenebilirsiniz. Size iyi günler.

Teşekkürler iyi günler.

Dönüştürücü 2. monitörümde var.

Hocam iki monitörde de oluyor. Dönüştürücü ile birlikte de oluyor onsuz da. Sorun ekran kartında sizin. Teknik servise vs. götürün ve sonra eklersiniz.

Ben bu tür karıncalanmaların USB portlarında bir elektrik kaçağından ve Dönüştürücülerin kalitesiz olmasından ötürü birkaç kez yaşadım. Kasanın önündeki USBlerin anakarta giden portunu çıkarıp dener misin?
Ekran kartını değiştirdiğimde sorun olmuyordu ekran kartı sorunlu muhtemelen ama neden kaynaklı onu öğrenebilsem iyi olur.

Hocam sorun ekran kartından arkadaşta dedi zaten. Sorun çözüldü kısacası.

Ben bu tür karıncalanmaların USB portlarında bir elektrik kaçağından ve dönüştürücülerin kalitesiz olmasından ötürü birkaç kez yaşadım. Kasanın önündeki USB'lerin anakarta giden portunu çıkarıp dener misin?

Eve gittiğim zaman bunu deneyeceğim.

HDMI veya VGA ise VGA kablosunu değiştirip deneyin bende de olmuştu fskst bu kadar fazla değil. Ayrıca ekranı SS alıp telefonunuza fotoğrafı yollayın. Telefonda ekran kusursuzsa ekran kartında sorun yoktur. En azından ben böyle anlıyorum.

Hocam sizin dediğiniz gibi yaptım ve screenshot kusursuz gözüküyor bu durumda sorun nedir?

Son düzenleme:
Eve gittiğim zaman bunu deneyeceğim.

Hocam sizin dediğiniz gibi yaptım ve screenshot kusursuz gözüküyor bu durumda sorun nedir?

Hocam ekran görüntüsünün kusursuz görünmesi zaten normal. Bozuk bir ekranda ss alıp başka telefona atarak da aynı şeyi elde edebilirsiniz. Asıl önemli olan sizin normal gözle sorunun olmaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı