Çözüldü Ekranda yatay çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
RAM
2x8 3600mhz crucial
SSD veya HDD modeli
sandisk 500gb m2 ssd
Ekran kartı
rx 6600xt
Anakart
b550m mortar
İşlemci
r5 5600
Monitörüm 24G2U ve 2. ekran olarak 18.5 inç monitör kullanıyorum normalde olmazdı fakat bugün PC'yi açtım yeşil şekilde yatay şeritler çıkıyordu ve fareyi hareket ettirince bilgisayar 1 FPS oluyordu. PC'yi kapadım 2.monitörü çıkardım şimdilik çözüldü ama 1 yıldır böyle kullanıyordum. Örnek olsun diye internetten bir fotoğraf buldum ona çok benzer.

Dosya Ekleri

• IMG_20200718_144410-min.jpg
    IMG_20200718_144410-min.jpg
    173,4 KB · Görüntüleme: 488
Çözüm
Güvenli Mod'da AMD kaldırma aracı ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.
Arada dönüştürücü varsa bundan kaynaklanıyor da olabilir.

Arada dönüştürücü varsa bundan kaynaklanıyor da olabilir.

Evet dönüştürücü var peki ya ekran kartının oradan cızırtı sesi gelmesi normal mi?

Evet dönüştürücü var peki ya ekran kartının oradan cızırtı sesi gelmesi normal mi?

Başta fanlardan sandım tüm fanları elimle durdurdum işlemci ekran kartı egzoz fanı yani sesin geldiği taraftaki tüm fanları ama devam ediyordu.

Nereden geldiğinden emin olmak gerekir. Coil Whine da olabilir. Coil Whine zararlı değildir. Sadece ses yapar.

Ekran kartının fan hızını yükseltip deneyin.

O zaman Coil Whine olabilir. Dediğim gibi zararlı değildir. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz. Diğer sorun ise dönüştürücü veya VGA kablosu kaynaklı da olabilir.

O zaman coil whine olabilir. Dediğim gibi zararlı değildir. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz. Diğer sorun ise dönüştürücü veya VGA kablosu kaynaklı da olabilir.

Sesi YouTube'a yüklüyorum siz bir dinleyin bir de dediğim o yeşil çizgiler ara sıra gene çıkıyor ekran kartında sadece monitorun bağlantısı var ara kablosuz.

Sesi YouTube'a yüklüyorum siz bir dinleyin bir de dediğim o yeşil çizgiler ara sıra gene çıkıyor ekran kartında sadece monitorun bağlantısı var ara kablosuz.

Ekran kaydı alıyorum ama kayıtta gözükmüyor.

O zaman Coil Whine olabilir. Dediğim gibi zararlı değildir. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz. Diğer sorun ise dönüştürücü veya VGA kablosu kaynaklı da olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kaydı alıyorum ama kayıtta gözükmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda işaret ettiğim kısımdan daha çok geliyor o ses anakartın bloğu var ya büyük bir şey.

18.5" olan VGA değil mi?

Ses sanki CPU fanindan da geliyor gibi. Fakat yüksek devirlerde normal gibi duruyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı