Ekranda yatay doğrultuda kırmızı çizgiler belirdi

elon_muskk

Hectopat
Az önce olay gerçekleşti. Ekranın tam ortasında yatay doğrultuda böyle kırmızımsı renk belirdi ve gitti. Çok ince ve galiba 3-4 tane vardı yatay doğrultuda. Sizce sorun nedir? Ekran kartımı yeni aldım acaba sıkıntı onda mı? 1-2 defa oldu bir şey değildir dedim oyundayken de olmuştu. Şimdi masaüstünde dolaşırken oldu. Şu an gerçekten korku sardı içimi. Acaba ekran kartım 3 fanlı olduğu için biraz yamuk duruyor, ondan dolayı mı?

Yamulmaya dair her hangi bir görüntü alamadığımız için buna kalkıp yamulmadan kaynaklı oluşan bir sorun diyemiyorum ama bu tarz sorunlar chipset arızasıdır. 0 olarak alınan bileşenler kusursuz olacak diye bir kural, kanun yok. 0 aldığım işlemci bile arızalı gelmişti. Arkadaşın yapması gereken tek bir şey bulunuyor. Daha fazla boşa zaman harcamak yerine ekan kartını servise yollarken " Değişim talebi " dilekçe doldurmak. @elon_muskk Ekran kartının yamulması ile ilgili fotoğraf bekleyişindeyim halen. Cidden gözle görülür bir yamulma varsa, tüketici kaynaklı sorun diyebilme imkanları mevcut.

Hocam şu an fotoğraf atamam ama ekran kartının yamulması gayet normal bir durum değil mi ? Ağır ekran kartlarında bu sürekli olmuyor mu ? Hatta oraya destek aparatı koyuluyor. Ben de öyle yaptım. 1 derecelik yamukluk söz konusuydu (ölçtüm) şu an oraya çok uygun bir alet koydum ve düz duruyor. Bu arada daha hiç olmadı sorun. Ekran kartını değişirler mi peki eğer yollarsam ? Ürünü itopyadan aldım ve ne yapmam lazım ? Nereye başvuracağım ? Bir de ürünü ikinci el aldım garantisi var ama ikinci el de denmez çünkü aldığım adam hazır sistem alıp parçalarını satıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı