Ekranda yeşil kareler çıktı

Merotilo

Kilopat
Yer
İstanbul
Oyun oynarken bir anda oyun dondu ve ekranda yeşil kareler çıkmaya başladı. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarımın ekranında da yeşil karıncalanmalar oldu. Bilgisayara reset attım ve yeşil karıncalanmalar devam ediyordu. Bilgisayar birkaç kez kapanıp açıldı, başlangıç onarımına girdi ve sonraki başlatmada normal bir şekilde başladı, yeşil karıncalanmalar yoktu. Ekran kartından şüphelendim ve tekrar aynı şey olur mu diye farklı bir oyuna girdim ve girmemle tekrar ekranda yeşil kareler belirdi. Yine birkaç resetten sonra şu an bilgisayar normal görünüyor ama oyun oynatamıyor. Dizüstü bilgisayarımın yanında bir de monitör kullanmaktayım. Şu an monitörde görüntü varken dizüstü bilgisayarda görüntü yok. Kabloyu çıkarınca da görüntü gelmiyor. Sorun ekran kartında mı ve çözümü ne olabilir? Teşekkürler.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7500/7600 series.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücünüzü Driver Booster tarzı bir uygulama aracılığıyla mı güncelleştirdiniz yoksa kendiniz mi?
Eski bir ekran kartı olduğu için driver bulamadım Driver Booster ile güncelledim galiba ama çok oldu driver yükleyeli tam hatırlamıyorum.
DDU ile ekran kartı Driver silin sonra ekran kartı Driver tekrar kurun.
Yanlış sürücü sorunu veya ekran kartı arızası gibi görünüyor. Ekran kartı sürücüsünü güvenli moda girip DDU ile kaldırıp tekrar kurun.
Deneyeceğim teşekkürler

Eski bir ekran kartı olduğu için Driver bulamadım Driver Booster ile güncelledim galiba ama çok oldu Driver yükleyeli tam hatırlamıyorum.

Deneyeceğim teşekkürler

Sorunun kaynağı açık ve net belli. Ekran kartınızın modelini yazarsanız yardımı olabilirim.

Eski bir ekran kartı olduğu için driver bulamadım Driver Booster ile güncelledim galiba ama çok oldu driver yükleyeli tam hatırlamıyorum.

Deneyeceğim teşekkürler
Ekran kartı sürücüsünü sil ve donanım kimliği paylaş.

@TheCombox isimli kullanıcının söylediği şekilde çözülmezse maalesef ki ekran kartınız fiziki bir hasar almış veya ömrünü doldurmuş.

Bu linkten AMD otomatik sürücü bulma aracını yükleyerek deneyin.
Sorunun kaynağı açık ve net belli. Ekran kartınızın modelini yazarsanız yardımı olabilirim.
Ekran kartı sürücüsünü sil ve donanım kimliği paylaş.

DDU ile ekran kartı driverını kaldırdım. Şuanda ekranda yeşil/pembe çizgi şeklinde karıncalanmalar var. Aygıt yöneticisinde sadece Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı var. AMD sitesinder driver arama kısmında ekran kartımın modelini bulamadım. Ekran kartı: AMD Radeon HD 7500/7600 series.

DDU ile ekran kartı driverını kaldırdım. Şuanda ekranda yeşil/pembe çizgi şeklinde karıncalanmalar var. Aygıt yöneticisinde sadece Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı var. AMD sitesinder driver arama kısmında ekran kartımın modelini bulamadım. Ekran kartı: AMD Radeon HD 7500/7600 series.
Donanım kimliğini göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı