Ekranda yeşil kareler çıktı

Oyun oynarken bir anda oyun dondu ve ekranda yeşil kareler çıkmaya başladı. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarımın ekranında da yeşil karıncalanmalar oldu. Bilgisayara reset attım ve yeşil karıncalanmalar devam ediyordu. Bilgisayar birkaç kez kapanıp açıldı, başlangıç onarımına girdi ve sonraki başlatmada normal bir şekilde başladı, yeşil karıncalanmalar yoktu. Ekran kartından şüphelendim ve tekrar aynı şey olur mu diye farklı bir oyuna girdim ve girmemle tekrar ekranda yeşil kareler belirdi. Yine birkaç resetten sonra şu an bilgisayar normal görünüyor ama oyun oynatamıyor. Dizüstü bilgisayarımın yanında bir de monitör kullanmaktayım. Şu an monitörde görüntü varken dizüstü bilgisayarda görüntü yok. Kabloyu çıkarınca da görüntü gelmiyor. Sorun ekran kartında mı ve çözümü ne olabilir? Teşekkürler.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7500/7600 series.

Eki Görüntüle 617541ekrran kartında cip arıza var servise gotürmen lazim

Sistem geri yükleme yapıp güvenli modda bilgisayarı açmayı başardım. Donanım kimliğine ulaşabildim. Ama pek düzeleceğini zannetmiyorum.

PCI\VEN_1002&DEV_6841&SUBSYS_90AB104D&REV_00

Hocam sorun ekran kartında.

Eğer chipseti ısıttıracaksan sakın öyle bir şey yapma AMD chipsetler ısıtılmaz. Doğrudan chip değiştirmeye git. Gerçi o da çok uzun vadeli olmuyor ancak bi süre daha götürür. Geçmiş olsun

Oyun oynarken bir anda oyun dondu ve ekranda yeşil kareler çıkmaya başladı. Aynı zamanda dizüstü bilgisayarımın ekranında da yeşil karıncalanmalar oldu. Bilgisayara reset attım ve yeşil karıncalanmalar devam ediyordu. Bilgisayar birkaç kez kapanıp açıldı, başlangıç onarımına girdi ve sonraki başlatmada normal bir şekilde başladı, yeşil karıncalanmalar yoktu. Ekran kartından şüphelendim ve tekrar aynı şey olur mu diye farklı bir oyuna girdim ve girmemle tekrar ekranda yeşil kareler belirdi. Yine birkaç resetten sonra şu an bilgisayar normal görünüyor ama oyun oynatamıyor. Dizüstü bilgisayarımın yanında bir de monitör kullanmaktayım. Şu an monitörde görüntü varken dizüstü bilgisayarda görüntü yok. Kabloyu çıkarınca da görüntü gelmiyor. Sorun ekran kartında mı ve çözümü ne olabilir? Teşekkürler.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7500/7600 series.

Eki Görüntüle 617541

Eki Görüntüle 617542

Aynı sorunu yaşadım ama benim ki kalıcı değil bende Driver ve Windows güncellemelerinden sonra Driver güncellemelerinde güncellendikten hemen sonra ve Windows güncellemelerinden sonra yeniden başlatma istediğinde oluyor ve hiçbir şey yapamıyorum yeniden başlatınca düzeliyor ama sizin sorununuz sanırım ekran kartı hasar almış veya ömrü dolmuş arkadaşın da dediği gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı