Ekranda Yeşil şeritler (!)

Hüseyin Koçak

Hectopat
Evet arkadaslar benim monitörde yeşil şeritler belirdi bu şeritler sürekli hareket halinde sanki yanıp sönüyorlar gibi.

rb7hh.png

Dostum senin bilgisayarındaki yeşil şeritleri biz buradan ekran görüntüsü ile göremeyiz. Çünkü bu sorun senin ekran kartından kaynaklanıyor ve sadece sen görüyorsun! Mantığını kullan ve bir fotoğraf çekip paylaş bizimle.

Ama ben şimdiden diyeyim, ekran kartın bozulmuş. Yeni ekran kartı alacaksın...

O çizgilere sadece Ekran kartı neden olmaz, Donanımlar incelenip kontrol edilmesi lazım. Bios güncellenmiyor demişsin önceki konunda bu konuları neden ayrı ayrı açıyorsun, tek bir konu üzerinden gitmen sorunun çözümü hakkında daha iyi. Biosu uyumsuz sürüm veya yapamadığın için çoğunlukla güncelliyemiyorsundur.

O çizgilere sadece Ekran kartı neden olmaz, Donanımlar incelenip kontrol edilmesi lazım. Bios güncellenmiyor demişsin önceki konunda bu konuları neden ayrı ayrı açıyorsun, tek bir konu üzerinden gitmen sorunun çözümü hakkında daha iyi. Biosu uyumsuz sürüm veya yapamadığın için çoğunlukla güncelliyemiyorsundur.

Ayrı ayrı açmamın sebebi tek bir yerde açınca herkes tek bir soruna cevap yazıyor diğer sorunları atlıyorlar bende böyle açtım ki bu soruna yoğunlaşılsın.Bios güncellenmiyor benim YAPAMADIĞIMDAN değil anakartımda ez flash özelliği yok ve asus programı ile de olmuyor disconnect from server hatası alıyorum.

Not: Anakart P5VD2-MX

- - - Güncellendi - - -

Çoğunlukla ekran kartı kaynaklıdır. Varsa onboard kart ile aç PC'yi bakalım.

Recep abi o dediğini bilmiyorum ben :(

1. http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/flash/AWDFLASH118.zip
2. http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5VD2-MX/P5VD2MX_1017.zip
1:Bios aracın.
2:Bios dosyan.
98 konsolu geldiğinde oraya şunu yaz "awdflash 1017.BIN /py /sn /f /cc /r" ve enter'a bas. Bunu yaptıkdan sonra işlemler olması lazım sana sorular sorabilir Y tuşuna bas gibi sende yönergeleri izleyip yaparsın. Eğer bir sorun çıkarsa fotoğrafını al ve burda paylaş.

Mavi olan yere VGA girişine yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı