Arda Yamann

Decapat
Merhabalar öncelikle. Benim ekranda dikey kırmızı çizgiler var bugün sabah bir şey yoktu işten geldim bilgisayara geçecektim. Bu çizgiler geliyor ne yapmalıyım? Bilgisayarın içini açıp çalıştırdım ekran kartı fanları filan çalışıyor fakat ekran gelmiyor kabloları da denedim. Onlarda takılı sinyal yok yazısı çıkıyor en sonda. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Yedek monitörüm yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20220204_234555.jpg
    IMG_20220204_234555.jpg
    293,8 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20220204_235514.jpg
    IMG_20220204_235514.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20220204_235448.jpg
    IMG_20220204_235448.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 43
Limit dışı yazısı düzgün göründüğüne göre ekran kartında bir sıkıntı var demek.
Ekran kartındaki lehimler çatlamış veya GPU yerinden çıkmış olabilir.
VRAM'ler bozulmuş olabilir.

Limit dışı yazısı düzgün göründüğüne göre ekran kartında bir sıkıntı var demek.
Ekran kartındaki lehimler çatlamış veya GPU yerinden çıkmış olabilir.
VRAM'ler bozulmuş olabilir.
Yani bunun tamiri filan yokmu malum ekran kartı fiyatları uçuk hiç bişey de yapmadım kendi kendine oldu
@Arda Yamann Modelinin önemi pek yok. Bu arıza hepsinde yaşanabilir.
Ne yapmam gerekir zaten bilgisayarda pek vakit geçiren biri değilim Bi tamiri filan olmazmı bunun

Yani bunun tamiri filan yok mu malum ekran kartı fiyatları uçuk hiçbir şey de yapmadım kendi kendine oldu.

Ne yapmam gerekir zaten bilgisayarda pek vakit geçiren biri değilim bir tamiri filan olmaz mı bunun.

Çevrenizdeki reballing işlemi yapabilecek bir bilgisayarcıya götürmeniz gerekli.
Eğer bir süreliğine ihtiyacınız varsa çakmak ile çipe ateş vermeyi deneyin fakat bir süre sonra yine bozulacaktır bu sefer reballing gerekecek.

Çevrenizdeki reballing işlemi yapabilecek bir bilgisayarcıya götürmeniz gerekli.
Eğer bir süreliğine ihtiyacınız varsa çakmak ile çipe ateş vermeyi deneyin fakat bir süre sonra yine bozulacaktır bu sefer reballing gerekecek.
Bi süre derken mesela ne kadar süre ve bu çakmak olayını her hata verdiğinde yapsam öyle kullanabilirmiyim?
GPU arızası gibi görünüyor. Muhtemelen lehimler atmıştır. Reballing ya da ısıtma ile tekrar lehimlenebilir ama kalıcı olmaz bu çözüm genelde.

Yeni ekran kartı almak yerine ne yapabilirim?
@Arda Yamann Modelinin önemi pek yok. Bu arıza hepsinde yaşanabilir.
Fön tutarak fırınlama yapsam sistemime zarar verirmi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı