Ekrandaki garip piksel sorunu

SiNaN83

Decapat
Katılım
27 Ekim 2018
Mesajlar
155
Çözümler
2
Paylaştığım Video'da göreceğiniz gibi ok işaretini sağ alt köşeye götürdüğüm zaman sol üst köşede 1 2 piksel ok işaretinin beyazını gösteriyor sorunun monitörle alakalı olmadığından eminim çünkü monitörden kaynaklı bir sorun olsa video kaydında gözükmezdi sizce sorun ne olabilir?

 

lutfiunalakkas

Femtopat
Katılım
29 Mayıs 2020
Mesajlar
61
Pixel'in rengi siyah ise Dead Pixel'dir, mavi, yeşil veya kırmızı ise Stuck pixel'dir. Stuck pixel (sıkışık piksel); renklerinin birinin kaybolması durumunda pikselin parlak bir renk vermesi olayıdır. %100 garantisi olmayan birkaç çözüm yolu vardır, biri ölü veya takılı (stuck) pixele basınç uygulamak; hafif üzerine bastırmak veya bazı haraketli parlamalı renkler ekranın her pixeline sürekli farklı renk uygulamak ile düzeliyorsa bu LCD monitördeki hata net olarak anlaşılabilir. Burada belirteyim ölü pixel kendi kendine çoğalmaz, stuck pixel çoğalabilir. Bu hatalı pikel sayısı vs.. garanti belgesindeki koşullar gibi durumlara göre garanti kapsamına girer.
 
KS
S

SiNaN83

Decapat
Katılım
27 Ekim 2018
Mesajlar
155
Çözümler
2
Pixel'in rengi siyah ise dead Pixel'dir, mavi, yeşil veya kırmızı ise stuck Pixel'dir. Stuck pixel (sıkışık piksel); renklerinin birinin kaybolması durumunda pikselin parlak bir renk vermesi olayıdır. %100 garantisi olmayan birkaç çözüm yolu vardır, biri ölü veya takılı (stuck) pixele basınç uygulamak; hafif üzerine bastırmak veya bazı hareketli parlamalı renkler ekranın her pixeline sürekli farklı renk uygulamak ile düzeliyorsa bu LCD monitördeki hata net olarak anlaşılabilir. Burada belirteyim ölü pixel kendi kendine çoğalmaz, stuck pixel çoğalabilir. Bu hatalı pikel sayısı vs. Garanti belgesindeki koşullar gibi durumlara göre garanti kapsamına girer.

Sanırım ne açıklamayı okudunuz ne de video yu izlediniz.
 
Yukarı