Ekranı açılan X552CL Laptop'un Wifi çekmeme sorunu (İçi ıslanmış)

CyberLinq

Hectopat
Daha fazla  
İyi Akşamlar!

Bundan 1 ay önce odayı temizlerken dizüstü bilgisayarımı da sileyim dedim. Nemli bezle sildim, yere koydum. 5 Dk. sonra bir baktım, ne göreyim! Ekranın sol alt köşesinde yarım baş parmak boyutunda su izi. Hemen bezi aldım sileyim bari dedim ama nafile... En sonunda içini açtım ekranın. Bayağı bir vida çıktı, kurutma makinesi, kuru bez derken leke gitmedi. Bir de söktükten sonra ekranın arka kısmında yeşil renkte bir kart vardı. Anakart'a monte edilenlerden gibiydi. Wifi alıcısıdır dedim ellemedim. (Üzerinde de ellemeyin yazıyordu Japonca.) Taktım geri, sonrasında açtım pc'yi normalde çekenden daha az wifi çektiğini gördüm.
Bunun sebebi ne olabilir?
Edit; ıslaklık 2 hafta içinde kurudu ama çok az bir belirti var.

Wi-Fi kartı anakarta takılı olmalı, kartın üzerine anten kabloları da takılıyor, 2 veya 3 tane olabiliyor.
Senin gördüğün ekranın PCB'sidir. Ekranı açınca belki montaj sırasında Wi-Fi kartının anten kablolarını ezmiş olabilirsin. Ya da bir şekilde antene bir zarar vermişsindir. Anten kabloları antene bağlı, onlar da genelde ekranın sağında ve solunda ya da üst kısmında oluyor.

Bi adet wifi çubuğu alabilirsin ama bilgisayarı bi servise ver temizlesinler baksınlar yoksa da bi bilgisayarcıya ver iyice temizlesin sorunu çözerler diye düşünüyorum.

Wi-Fi kartı anakarta takılı olmalı, kartın üzerine anten kabloları da takılıyor, 2 veya 3 tane olabiliyor.
Senin gördüğün ekranın PCB'sidir. Ekranı açınca belki montaj sırasında Wi-Fi kartının anten kablolarını ezmiş olabilirsin. Ya da bir şekilde antene bir zarar vermişsindir. Anten kabloları antene bağlı, onlar da genelde ekranın sağında ve solunda ya da üst kısmında oluyor.
Alüminyum folyo renginde bir kablo geçiyordu ama ortasından.

Bi adet wifi çubuğu alabilirsin ama bilgisayarı bi servise ver temizlesinler baksınlar yoksa da bi bilgisayarcıya ver iyice temizlesin sorunu çözerler diye düşünüyorum.
Garantisi bitti cihazın.
Wifi çubuğunu nereden alabilirim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı