Ekranı kırık laptopa format atma

Flarion

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopumun ekranı uzun bir süre önce kırılmıştı. O zamandan beri laptopumu kullanmıyordum anneme vermiştim o da televizyona HDMI ile bağlayıp kullanıyordu şu anda ben kendi monitörüm ile kullanıyorum kullanıyorum laptopu ama çok yavaş, bu sebeble format atmak istiyorum ama format atmaya çalışırken monitöre görüntü gelmiyor. Windows'tan yeniden başlata Shift'le bastıktan sonra sorun gidere ardından bilgisayarı sıfırlaya bastıktan sonra laptop monitöre ekranı yansıtmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Laptop'un kırılan ekranının bağlantısını sökün. Bu şekilde monitörü birincil ekran olarak algılar ve her şey görünür. Bunun dışında aklıma başka bir yöntem gelmedi.

Hocam genelde laptoplarda küçük bir recovery tuşu bulunur. O tuşa bir süre basarsanız bilgisayar açılır ve biraz bekledikten sonra recovery menüsü açılır. Genellikle 4 seçenek çıkar. Setup bios - recovery vs. vs. Recovery kısmına girince Windows'a format atabilirsiniz.
Lenovo laptoplar için ilgili video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zarar vermeden nasıl sökebilirim ekranı yardımcı olabilirmisiniz bu konuda?
Hocam sadece pin çıkaracaksınız. Kolay bir şey internetten ilgili videolara bakabilirsiniz.

Zarar vermeden nasıl sökebilirim ekranı yardımcı olabilir misiniz bu konuda?
Laptop modeline göre değişir, kısmen basit bir işlem. Ekran çerçevesi sökülür, ekran yerinden çıkarılır ve kablo bağlantısını sökülür. Genel işlem budur.

Laptop modelinizle birlikte YouTube'da "screen replacement" ya da "full disassembly" şeklinde arama yaparak fikir edinebilirsiniz.

Hocam genelde laptoplarda küçük bir recovery tuşu bulunur. O tuşa bir süre basarsanız bilgisayar açılır ve biraz bekledikten sonra recovery menüsü açılır. Genellikle 4 seçenek çıkar. Setup bios - recovery vs. vs. Recovery kısmına girince Windows'a format atabilirsiniz.
Lenovo laptoplar için ilgili video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bahsettiğim kısım bu şekilde zaten bu kısımda sıfırlaya basınca 1 2 soru soruyor sonra başka bir ekrana geçiyor o ekranda monitörün görüntüsü komple gidiyor
Laptop modeline göre değişir, kısmen basit bir işlem. Ekran çerçevesi sökülür, ekran yerinden çıkarılır ve kablo bağlantısını sökülür. Genel işlem budur.

Laptop modelinizle birlikte YouTube'da "screen replacement" ya da "Full disassembly" şeklinde arama yaparak fikir edinebilirsiniz.

Tamamdır hemen araştırıyorum teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı