Ekranı kırık Lenovo G570 ile neler yapılabilir?

Yer
Nvidia'nın yanında
Arkadaşlar, eski laptopum Lenovo G570 ekranı kırıldı ve bende sağlam parçaları elimde tutup gerisini çöpe attım. Ekranı dışında menteşeler falanda sıkıntılıydı. Elimde bulunanlar laptopun anakartı, i5-2410M işlemci, 2x2 4 GB DDR3 RAM, soğutma bloğu. Anakarta giren güç girişi. Eğlence amaçlı yapılabilecek bir şey var mı? Sizce? Yaratıcı fikirlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar, eski laptopum Lenovo G570 ekranı kırıldı ve bende sağlam parçaları elimde tutup gerisini çöpe attım. Ekranı dışında menteşeler falanda sıkıntılıydı. Elimde bulunanlar laptopun anakartı, i5-2410M işlemci, 2x2 4 GB DDR3 RAM, soğutma bloğu. Anakarta giren güç girişi. Eğlence amaçlı yapılabilecek bir şey var mı? Sizce? Yaratıcı fikirlerinizi bekliyorum.
Bilgisayarı televizyona montajla ve bilgisayara kodi kur.

Bilgisayar çalışıyorsa ucuza bir ikinci el ekran alıp HDMI kablo ile bağlayabilirsin.
İçindeki Hdd yi aldım.
Ben olsam ikinci el satardım.
Para edeceğini zannetmiyorum.
20200923_104955.jpg

BEn eşimin eski bilgisayarında (menteşeler kırıktı ve bulamamıştık) çalışan parçaları kendi oluşturduğum bir kasaya yerleştirdim.
Hırdavarçıdan ahşap kutu aldım, havalandırma deliklerini açtım, filtreleri taktım, vernikledim, ilave fan taktım, ayna için yer açtım ve kasa montajını yaptım. TV ve monitörde 2 sene kullandım. Hiç dert olmadı. Yapması zevkli bir şey. Maliyeti de 100 TL olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı