Ekranı kırık Samsung Galaxy S8 alınır mı?

serenitycold

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 600 liraya ekranı kırık S8 buldum evde yedek bir telefon olsun istiyorum bu kırıklar ileride sizce bozulmaya sebep olur mu alınır mı? Gerekli durumlarda kullanmak için, telefonun geri kalan her şeyi sağlam.

Dosya Ekleri

• fdggfgf.PNG
    fdggfgf.PNG
    113,7 KB · Görüntüleme: 144
  • aewaea.PNG
    aewaea.PNG
    145,9 KB · Görüntüleme: 132
Arkadaşlar 600 liraya ekranı kırık S8 buldum evde yedek bir telefon olsun istiyorum bu kırıklar ileride sizce bozulmaya sebep olur mu alınır mı? Gerekli durumlarda kullanmak için, telefonun geri kalan her şeyi sağlam.

Alınmaz, Samsung'un bu modelleri AMOLED panelin en iyilerini kullanır ve kavisli yapısından dolayı fiyatı hayli pahalı olur. Fotografta göründüğünün dışında iç ekran sağlamsa eğer üst camı ayırıp üzerine yeni cam monte ederek cihazın orijinal panelini değiştirmeden tekrar hayata getirebilen tamirciler var fakat bu iş hem riski hem pahalı hem de meşakatli. Yani elinde o modelin orijinal çıkma paneli yoksa almamanı öneririm. Satın almaya kalksan bile orijinal paneli bulmak zor. İç panel yani LCD sağlamsa dediğim gibi o kırık olan üst kısmı değiştirebilen tamirciler var. İyi güvendiğin biri yapabilir, risk almaya değer mi bilemem.

Cihaz çalıntı ya da replika olmasın? Ekran kırık bile olsa fiyat aşırı ucuz.

Bır fıkrım yok hocam.

Alınmaz, Samsung'un bu modelleri AMOLED panelin en iyilerini kullanır ve kavisli yapısından dolayı fiyatı hayli pahalı olur. Fotografta göründüğünün dışında iç ekran sağlamsa eğer üst camı ayırıp üzerine yeni cam monte ederek cihazın orijinal panelini değiştirmeden tekrar hayata getirebilen tamirciler var fakat bu iş hem riski hem pahalı hem de meşakatli. Yani elinde o modelin orijinal çıkma paneli yoksa almamanı öneririm. Satın almaya kalksan bile orijinal paneli bulmak zor. İç panel yani LCD sağlamsa dediğim gibi o kırık olan üst kısmı değiştirebilen tamirciler var. İyi güvendiğin biri yapabilir, risk almaya değer mi bilemem.

Anladım, peki bütçem maksimum bir yedek telefon için 700 800 TL civarı, ne önerirsiniz var mı bildiğiniz modeller biliyorum zor bu fiyatlara ama.

İleride sorun çıkartabilir kesin olmamakla beraber. Arkadaşımın A51 inin köşesinden ekranın bir kısmı yoktu kırılmıştı. Bir süre öyle kullandı bir sorun teşkil etmiyor deyip. Daha sonra telefon bozulunca servise verdi. Cihazın içinin ekrandan dolayı toz pislik dolduğu söylenmiş, temizlenip ekranı değiştirilip cihaz tekrar gönderildi.

Bır fıkrım yok hocam.

Anladım, peki bütçem maksimum bir yedek telefon için 700 800 TL civarı, ne önerirsiniz var mı bildiğiniz modeller biliyorum zor bu fiyatlara ama.

Hiçbir fikrim yok hocam, piyasa uçtu o fiyata ne bulursunuz bilemem.

Hocam geçen yaz S8 veya S9 ekranı yaptırdım dayimda vardı ben götürüp yaptırdım bizzat. 1 küsur paraya yaptırdım tanıdık da bayağı pahalı gelmişti, o parayı gözden çıkarıyorsanız olabilir ama onun dışında acayip ucuz geldi fiyatı anormal şekilde. Sıkıntılı olabilir telefon çalıntı vb.

Alma. S6 Edge cihazım kırıldı ama çalışıyor diye dolaba kaldırmıştım. Geçen günlerde dolabı temizleyeyim derken fark ettim. Bataryası şişmiş ekran telefondan ayrılmış telefonun içi görünüyordu. Yedek bir telefon olarak alacaksan alma ilerde bu durum başına gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı