Çözüldü Ekranı kırık S8 Plus PC yoluyla açılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akbulut

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Samsung S8 Plus model telefon yaklaşık 2 sene önce ekranı darmadağın oldu. Çöpe ayırdım, tamir ettirmiyorum. Bataryasal bir problemi yoktu. Şarj alıp almadığını tekrar deneyeceğim.

Bu telefonu bir şekilde PC'ye bağlayarak ekran yansıtma alıp alamayacağımı merak ediyorum. Birkaç program araştırdım ancak şu problemler var:

1- öncelikle telefon sıfırlanmamış olma ihtimali çok yüksek. Bununla uğraşıp uğraşmadığımı bilmiyorum. Muhtemelen desen kilidi vardı.
2- telefonun USB ile bağlanmada dosya aktarıma izin vermesi gibi bir ayar yapıldığını zannetmiyorum. Stok ayarlarıyladır şu anda.

Bu durumdayken telefonu Windows PC ekranına bağlayabilmenin bir yolu var mıdır? Eğer ekran yansıtabilirsek bir şekilde desen kilidini vs girip açabilirim tabii.

Merhabalar,

Samsung S8 Plus model telefon yaklaşık 2 sene önce ekranı darmadağın oldu. Çöpe ayırdım, tamir ettirmiyorum. Bataryasal bir problemi yoktu. Şarj alıp almadığını tekrar deneyeceğim.

Bu telefonu bir şekilde PC'ye bağlayarak ekran yansıtma alıp alamayacağımı merak ediyorum. Birkaç program araştırdım ancak şu problemler var:

1- öncelikle telefon sıfırlanmamış olma ihtimali çok yüksek. Bununla uğraşıp uğraşmadığımı bilmiyorum. Muhtemelen desen kilidi vardı.
2- telefonun USB ile bağlanmada dosya aktarıma izin vermesi gibi bir ayar yapıldığını zannetmiyorum. Stok ayarlarıyladır şu anda.

Bu durumdayken telefonu Windows PC ekranına bağlayabilmenin bir yolu var mıdır? Eğer ekran yansıtabilirsek bir şekilde desen kilidini vs girip açabilirim tabii.

Yüksek ihtimal kırık telefonunuzdan onay vermeniz gerek Windows üzerinden bağlanmanız için.

Yüksek ihtimal kırık telefonunuzdan onay vermeniz gerek Windows üzerinden bağlanmanız için.

Yani, desen kilidi girilip ayarlardan gerekli seçenek bulunup o değiştirilmeli di mi? Yani ekrana evet veya hayır seçeneği açmaz heralde diye düşünüyorum. Note 8 kullanıyorum, hani belki ikisinde aynı anda parmak hareketi yaparak bulunabilir mi, bilemedim :D Tek çözüm bu mudur acaba

Ekran hiç görünmüyorsa imkansız ama görünüyorsa USB çeviriciler ile kablosuz USB baglayıp kontrol edebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu şekilde hallettim (Çözüm); (Ekran kırık Samsung S8 Plus Android)

1-) Telefon çok uzun süredir kapalı olduğu için 2 saate yakın şarjda bıraktım

2-) Type-C to HDMI kablo ile tv ye bağladım (Pc monitörü değil, ilk denemede pc monitöründe olmadı)
Buradan dokunmatiğin çalıştığını anlamış oldum. TV'den bakarak tüm güvenlik ayarlarını ve kilitleri kaldırdım. Artık pc monitörlerinde de ekran bağlantısı açılmış oldu.

3-) TV'ye bağlıyken Vysor indirdim (Hem bağlayacağım pc de hem de telefonda indirmek gerekli)
Vysor ile telefonu pc den kontrol edebilmek için usb bağlandığında "dosya aktarımı" seçeneğinin seçilmesi lazım. Bunu da sabit ayar haline getirmek için önce geliştirici ayarların açık olması lazım. Bu da telefon markasına göre değişebilir ama ayarlarda hakkımda kısmına veya telefon, yazılım modeli olan kısıma 7 kez dokunmayı gerektiriyor. Bunu yapınca geliştirici ayarlar menüsü açılıyor ayarların içerisinde. Orada standart bağlantı gibi bir ayar var, yani default olarak telefonu pc ye bağladığınızda hangi modda bağlanması gerektiğini seçiyorsunuz. Dosya aktarımını seçin. Bu ayarı yaptıktan sonra her zaman işe yaramayabiliyor neden bilmiyorum, ama yarayabiliyor da. Telefona göre değişiyor olabilir 2 farklı telefonda denedim.

İşe yaramadıysa;
Telefonu usb ile bağladığınızda dosya aktarımı seçip bağlandığınız pc ye güvenip hep o şekilde açmasını sağlayabiliyoruz. Onun için de usb bağladıktan sonra 3-4 adımlık bi serüveni var. Amelelik ama şu şekilde yaptım: Her adımda ekran görüntüsü aldım, sonra hdmi ile ekrana bağlayıp ekran görüntüsüne baktım. Tekrar pc bağlayıp, tekrar tv bağlayarak bu adımların hepsini ekran görüntüsü alın. Parmağımla dokunmam gereken tüm noktalara bant yapıştırdım. Tüm adımları sırasıyla bantladıktan sonra usb ile bağlanıp sırasıyla bantlara dokunarak işlemi tamamladım.

4-) USB PC'ye bağlıyken Vysor ile bağlanabiliyoruz artık. Vysor ile telefona bağlandıktan sonra artık istediğinizi yapabilirsiniz. Ben droidcam indirdim, hem pc hem telefona. Artık Samsung S8 Plus telefonu bir telefon standına oturtarak kamera olarak kullanabiliyorum. Daha iyi bir kamera uygulaması bulursam kameram daha da iyi olmuş olacak. S8 Plus kalitesinde web-cam h.o Eğer bu şekilde kullanacak birisi varsa bulabildiğim tek yol budur. İyi günler.

Geri
Yukarı