Ekrem İmamoğlu CHP'nin genel başkanı olursa ne gibi değişiklikler olur?

Sizi üzmek istemem ama İmamoğlu CHP başına geçse bile CHP düzelmez. Bu kadar basit bir değişiklikle düzeltemezsiniz CHP'yi.

Napalm hocam CHP'den AKP'ye diss mi yazalım?
Zaten Ekrem İmamoğlu geçerse illaki bir şeyler değişecektir ;)

Napalm hocam CHP'den AKP'ye diss mi yazalım?
Zaten Ekrem İmamoğlu geçerse illaki bir şeyler değişecektir ;)
CHP geçmişten beri oligarşik yapıyla yönetilen, demokratik olmayan delege sistemiyle de dedenin koltuğunu koruduğu bir yapı. Bu oligarşik yapı tamamen değişmeden, genel başkanı değiştirmek bir işe yaramaz.

CHP geçmişten beri oligarşik yapıyla yönetilen, demokratik olmayan delege sistemiyle de dedenin koltuğunu koruduğu bir yapı. Bu oligarşik yapı tamamen değişmeden, genel başkanı değiştirmek bir işe yaramaz.
Bu durum CHP'ye özgü değil ki, her parti böyle. Kahvehane partileri bile böyle. Bu partilerdeki sıkıntı, siyasi partiler kanunu aslında. Kılıçdaroğlu'nun istifası yerine bu kanunun değiştirilmesi, daha demokratik tabi, bence gündem edilmeliydi.

Hocam mevzu nedir biraz daha açar mısınız?

Kenan Evren'in bizlere hediyesi. Hocam işte delege yapısının, vekil adaylığı olayının vs sebebi bu kanun. Kanunda daha farklı konular da var. Günümüze pek uygun olmadığını düşünüyorum. İmamoğlu'nun da aynısını yapmayacağını bilemeyeceğiz.

bir iki fikir vermesi için de;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Ne olursa olsun, deha biri geçse bile CHP kazanamaz. Bu halkda hala Osmanlı Padişahlarını profil fotoğrafı yapan geçmişe dönük çok kişi var. CHP geçmişinde de kılıçdaroğlu olmuş olacağı için kazanma ihtimali az. Geçmişi çok kötü olmayan bir parti olsa iyi olabilir.

Bu durum CHP'ye özgü değil ki, her parti böyle. Kahvehane partileri bile böyle. Bu partilerdeki sıkıntı, siyasi partiler kanunu aslında. Kılıçdaroğlu'nun istifası yerine bu kanunun değiştirilmesi, daha demokratik tabi, bence gündem edilmeliydi.
CHP harici ortaya çıkan alternatif partiler küskün CHP seçmeni ve diğer muhalif seçmeni çektiğinden CHP açısından dışarıdaki sese kulak vermek ilerideki seçimler için çok gerekli olacaktır. Eldeki belediyeler de gidecektir yoksa.

Buradaki problem, halkta protesto kültürü gelişmemiş olması. Sosyal medyadaki sesin bir karşılığı olmadığını bu seçimlerde öğrenmişizdir artık.

CHP harici ortaya çıkan alternatif partiler küskün CHP seçmeni ve diğer muhalif seçmeni çektiğinden CHP açısından dışarıdaki sese kulak vermek ilerideki seçimler için çok gerekli olacaktır. Eldeki belediyeler de gidecektir yoksa.

Buradaki problem, halkta protesto kültürü gelişmemiş olması. Sosyal medyadaki sesin bir karşılığı olmadığını bu seçimlerde öğrenmişizdir artık.
Vallahi Chpli değilim değişip değişmemesi son noktada hayatımı etkilemeyecek(Chpli değilim derken Akpli olmuyorum, Chp'nin politikalarını beğenmemiş oluyorum sadece). Ama tutarlılık açısından değişmesini daha doğru buluyorum. Ama benim söylemek istediğim bu olay partiler üstü bir olay. Siyaseti tıkıyor bu mevzu.

Ayrıca protesto kültürünün gelişmediğine de inanmıyorum. Gayet de bu konuda kamuoyu oluştu. Sosyal medyaya tepkisizliğin sebebi bu kanun, daha demokratik bir şey olsaydı, emin olun tepkisiz kalamazdı. Parti içi muhalefet oluşması yeterli. Şu an o oluşamıyor.

Hocam belediyeler giderse bile bence bu sebeple gitmeyecek. Belediyeciliği iyi ise niye gitsin? Chpliler tepki gösterip oy vermese bile Akpliler onların yerine oyunu verecektir, memnunsalar.

Son düzenleme:
(Chpli değilim derken Akpli olmuyorum, Chp'nin politikalarını beğenmemiş oluyorum sadece).
Bunu belirtmeye gerek yok. Neyim ben troll mü 😃 Protesto kültürünü sokağa taşımak önemli olan. Bundan bahsediyorum. Olur da bir değişikliğe giderse CHP, bu parti içerisindeki oligarşi ve rüşvet sistemini sürdürecek Kılıçdaroğlu'na yakın isimler arasında olacaktır.

Bu nedenle protesto kültürünü sokağa taşımak gerek diyorum. CHP içerisindeki bu sisteme karşı çıkacak ve bunu yaparken halkın desteğini de arkasında tutabilecek isimleri desteklemeliyiz. Buradaki isimlerden ikisi de İmamoğlu veya Yavaş.

Birkaç sayfa önceki mesajımda da söylemiştim ancak yanlış anlattım kendimi, şimdi fark ettim. Doğru kişiyle genel başkan değiştiğinde bu yalnızca sistem değişikliğine atılacak çok küçük bir adım olacaktır. Çok uzun yolumuz var.

İmamoğlu'nun ismi iyi anılıyor mu ki?
Evet. İmamoğlu'nun halk karşısında bir karşılığı var. Sahaya indiğinde, hangi partiden insan olursa olsun ilgiyle ve dikkatle karşılanıyor. En, hatta dibine kadar AKP'li olan kesim dahi İmamoğlu'na kulak kabartıyor. Misal, bu video:

Devamı:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı