Ekrem İmamoğlu: “Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemeyeceğiz artık.”

Ekrem İmamoğlu'na Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını diretirken neredeydiniz diye sorarlar. Bunu seçim kaybedince mi fark ettiniz? Kemal Kılıçdaroğlu seçim kazanamaz, kazanması da imkansıza yakındır. Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim kazanabilmesi için öncelikle Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı olan ön yargıların değişmesi gerekiyor da bu da Türkiye'de imkansız gibi bir şey. Tüm CHP'nin baştan aşağı yenilenmesi gerekiyor. Tüm CHP baştan aşağı yenilenirse ancak o zaman iktidara geçebilirler.

Ekrem İmamoğlu'na Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını diretirken neredeydiniz diye sorarlar. Bunu seçim kaybedince mi fark ettiniz? Kemal Kılıçdaroğlu seçim kazanamaz, kazanması da imkansıza yakındır. Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim kazanabilmesi için öncelikle Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı olan ön yargıların değişmesi gerekiyor da bu da Türkiye'de imkansız gibi bir şey. Tüm CHP'nin baştan aşağı yenilenmesi gerekiyor. Tüm CHP baştan aşağı yenilenirse ancak o zaman iktidara geçebilirler.
Şahsen kendim sürekli karşı çıktım. Eğer KK koltuğunda diretirse koyun gibi desteklemeyin şu adamı, bi farkınız olsun eleştirdiğiniz akp seçmeninden.

Yıllardır CHP'yi terör yandaşı partisi olarak lanse ettiler. Bunu yapanlar zamanında terörle iş birliği yapmış kişiler. Kendi yaptıklarını, kendi medyalarında karşı tarafa attılar ve suçlu CHP oldu. Kılıçdaroğlu değil, CHP'nin başına kim gelirse gelsin kazanması zor. Çünkü dün açıklanan sonuçlara bakılacak olursa halkın yarısı hala cahil. Halk bahar yerine kara kişi tercih etti, bizleri ise köle gibi kafese koyup yanlarında götürdüler. Kafesten çıkıp kurtulmak sizin elinizde.

Milliyetçi seçmenden hep bunları duyuyorum "CHP değişmeli" vesaire gibi söylemler. CHP'nin MHPlileşmesini beklemek yerine Türk milliyetçileri Erdoğan'a destek vermeyi bıraksa mı acaba? Kendisine Türk milliyetçisi diyenlerin çoğu Erdoğan etrafında birleşiyor? Bunu çözmek gerekmiyor mu? Durum böyleyken muhalefet kimi çıkarırsa çıkarsın muvaffak olamaz.

"Bunlar kandilden destek alıyor" sözü bizi bitirdi sadece. Yoksa kazanırdık adam onlarca mülteciye rağmen 2. tura kaldı.

Kendisine Türk milliyetçisi diyenlerin çoğu Erdoğan etrafında birleşiyor? Bunu çözmek gerekmiyor mu?
Bunu selo ve kavalayı serbest bırakacağız diyince olmuyor. Ben de aynı kafada olsam bende Erdoğan'a verirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı