Ekstra aldığım fanı nereye takmalıyım?

miko09

Decapat
Kasamın hava sirkülasyonu kötü olduğu için sağlam bir fan aldım. Ama bir türlü nereye takacağımı bilmiyorum. Anakarttaki SYS fan ve CPU fan giriş yerleri dolu. Mecbur kasaya takacağım ama işte neresine takacağım? 10 larca kablo var ama hiçbiri girmiyor. Resim atacağım daha iyi anlamanız için.

IMG_20200527_190522.jpg

IMG_20200527_190512.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ve anakart modeli belirtirseniz daha iyi yardimci olabiliriz. Bir cozum bulunamamasi halinde fan coklayici aliniz.

Molextenten dönüştürücü gerekecek bu seferde. Bir de Molex'ten bağlayınca sürekli %100 hızda tam devir döner müdahale şansın olmaz hiç.

Kardeşim nasıl bir dönüştürücü link atar mısın?

Molex kablosu direkt olarak güç kaynağından çıkış yapıyor.

Zaten takacak bir yuva yok ki. Molex kablosu var ama takılmıyor.

Bu tarz yada bunun teklisi ile molex üzerinden bağlarsın. Ama onun yerine anakart üzerindeki fan girişini kullanmak için fan çoklayıcı alsan daha iyi.

Dosya Ekleri

• molex-fan.jpg
    molex-fan.jpg
    22,3 KB · Görüntüleme: 18
Bu tarz ya da bunun teklisi ile Molex üzerinden bağlarsın. Ama onun yerine anakart üzerindeki fan girişini kullanmak için fan çoklayıcı alsan daha iyi.

Aynen sen dedikten sonra araştırma yaptım, anakart daha mantıklı hatta bayağı iyi 😂😂, sana zahmet onunda linkini alabilir miyim? Seni de uğraştırıyorum, teşekkür ederim ilgin için.

Kasa ve anakart modeli belirtirseniz daha iyi yardimci olabiliriz. Bir cozum bulunamamasi halinde fan coklayici aliniz.

Anakart B40 M PRO M.2 v2, kasa X Sharkoon TG4 RGB USB3.0 4xrgb fan temperli cam ATX Gaming kasa.

Geri
Yukarı