El capitan 10.11.6 Ekran Kartı 5MB Görünme Sorunu

ahmetsettar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

dual boot kurmaya çalıştığım masaüstü bilgisayarımın özellikleri;

CPU
Intel Core i7-4770
Anakart Adı
Asus Z87-A
Sistem Belleği
16 GB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
Görüntü Birimi
Intel(R) HD Graphics 4600 - NVIDIA GeForce GT 630 (2 GB)
Çokluortam
Realtek ALC892
nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GF108 (everest programında çoklu ortamın içinde gösteriyordu bende yazayım dedim :) )

Realtek RTL8168/8111 PCI-E
Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter
Depolama
240GB ssd

Şimdi arkadaşlar haftalardır bunun üzerine çalışıyorum halen çözemedim :cry: Sanal makinede ilk denemiştim yanlış hatırlamıyorsam ses geliyordu ama ekran kartı çok düşük görüyordu ben de neden dual kulanmayayım dedim windows10 kurdum yanında da sierrayı kurayım dedim beceremedim. Hiç açamadım el capitanı kurayım dedim kurdumda ama bi türlü başarılı olmadı. Ekran kartını ne yapıp edip kurmuştum bundan 4-5 önceki el capitan kurumumda ama şimdi yapamıyorum. MULTIBEASTten inject nVidia seçtim kurdum yeniden başlattım ekran kartını 1 GB olarak gördü ama kurulmamış gibi davranıyor ekran halen 5MB gibi davranıyor çözemedim artık bir yerleri atlıyorum herhalde birde sesi hiç kurmayı beceremedim detaylı kurulum ile yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

mac sistem özellikleri.png

Şuan kurduğum son hacintoshda "KURULUM SONRASI ARAÇLAR->Config Dosyaları->config_HD4600_4400_4200.plist" dosyasını USB bellekteki config dosyası ile değiştirince ps/2 olan klavyemi sistem açıldığında tanımadı bende eski bir config.plist dosyası ile değiştirerek yeniden açtım düzeldi hangi ayardan dolayı yaptığını bulamadım gerçi konuk girişi yaptığımda da ekran halen 5MB gibi çalışıyordu o config dosyasıda çözüm olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörümün sadece VGA girişi var benimde sadece VGA kablom var onboard üzerindeki VGA girişinin uçları da uyuşmuyor oraya takamıyorum.

bana şuan ekran kartı ve ses lazım bunları yapamadığım için USB'siz başlatmaya bile geçemedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı