El Captain Bootloader HDD Gözükmüyor

ProduceRWT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Producer
Arkadaşlar rehberler ile kurulum gerçekleştirdim hatasız. El Captain buradan indirdim. Kurulum bitip restart atınca maalesef yine HDD gözükmüyor önceden de kurmuştum ama Maveriks idi ve Windows bile gözüküyordu. Şuan hiç biri gözükmüyor. AHCI modunda konuları inceledim ordaki önerileri yaptım ama sorunumu çözemedim. Yardımlarınız bekliyorum.
@Recep Baltaş @Ali Güngör @montezuma

Arkadaşlar başka bir bootloader kullanabilirmiyim başka bir usb yazıp o HDD çalıştırabilirmiyim.

Kurulumda yada kurulum sonrası EL Capitan Kurulu HDD Clover Boot Menüde Görünmüyor
  • Yükleyici ile tekrar boot edin. Zira çoğu zaman ilk kurulum esnasında sistem tam kurulmamış olabilir. Kurulumdan sonra tekrar kontrol edin.
  • Eğer BIOS sadece Legacy ise bunu UEFI & Legacy olarak ayarlayın. Kurulumdan sonra bunu sadece UEFI olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Anakart üzerinde farklı SATA kontrolü varsa ( Intel & Marvell) farklı SATA portları ile deneyin.

Onları denedim daha önce 1 2 tane açılmış konu gördüm ve inceledim benim anlmadığım Windows 10 bile gözükmüyordu lütfen acil yardım edin stres yaptım :D Yükleyici tekrar boot edince en baştan başlıyor yani yüklemeyi ama HDD dolu gözüküyor 9 küsürlü bir boyut kaplıyor GB. Clover boodloader ile boot etmeyi denemek istedim kurulu olan Mac ondada gözükmüyordu ama Windows 10 gözüküyordu boot edince sol en üste "_" veya "-" tam ayırt edemedim bu yanıp yanıp sürüyor 10 15 dakika bekledim yanıt vermedi. Yükleyici boot yanındakine girdiğimde de aynısı oldu.

BIOS ayarlarını gözden geçirdin mi ? UEFI & Legacy olarak ayarladın mı? AHCI mod aldınmı? XHCI Handoff Enable yaptın mı? Kurulumu tekrar yap birde.

BIOS ayarlarını gözden geçirdin mi ? UEFI & Legacy olarak ayarladın mı? AHCI mod aldınmı? XHCI Handoff Enable yaptın mı? Kurulumu tekrar yap birde.
Kurulumu toplamda 2 kez yaptım. UEFI sadece yapmıyorum Windows 10 UEFI ile kurmadığım için sorun olur diye düşündüm UEFI&Legacy kaldı AHCI modu ilk yazdığınız gibi öyle denedim birde IDE aldım sonra tekrar AHCI aldım sonuç yok. Sata portlarını değiştirdim yine aynı XHCI Handoff baştan Enable yapmıştım.

Bir de Rehber videoları izleyerek kurdum orda Nvidia kext lerini siliyordu Recep abi bende sildim ama ayarlarda Graphics girdiğim zaman GTX 970 yazıyor du onu da çözemedim eksik mi sildim o sorun yaratıyor olabilir mi?

Gördünüz gibi kalıyor USB boot edince. @DJ Rush @montezuma
WP_20160221_001[1].jpg

Son düzenleme:
Boot menüde Boot options seçeneği var. Oradan "add clover boot options for all entries" gibi bir seçenek olması lazım. Onu işaretleyip dene.

Boot menüde Boot options seçeneği var. Oradan "add clover boot options for all entries" gibi bir seçenek olması lazım. Onu işaretleyip dene.
Maalesef o seçeneği bulamadım gariptir ki dizüstü bilgisayarım ile boot ettim Windows filan gördü boot etmelik hiç ayar yapmadan sizce sebebi nedir USB kaynaklanmıyor sanırım bilgisayardan özellikleri (masaüstü) ;
  • MSI H81M P33
  • İ5 4460
  • GTX 970
  • 8 GB DDR3 RAM
Lütfen yardım edin ve bu sorunu çözeyim lütfen.

BIOS ayarlarını Default yaptıktan sonra daha önce paylaştığım OS X için uygun şekilde yeniden ayarla. Tekrar kurulum yapmayı dene.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı