El freni hareket halinde tutmuyor

Henry Ford

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1650 Super, Ryzen 3 3100
El frenini durduğum yerde çektiğimde araç duruyor ancak hareket halinde çektiğimde hiçbir işe yaramıyor. Arabada mı bir sorun var, yoksa normali böyle mi? Arkadaşımın Honda Civic aracında hareket halinde çektiğinde duruyordu.

Çok eski bir model değilse seyir halindeyken çektiğinde kilitlemez frenleri. Hatta el freni çekiliyken hareket etmeye çalışırsan yine hareket eder. Bir süredir böyle arabalar. Güvenlik önlemi olması lazım.

Bence özelliktir. Aracınız drift arabası değilse normaldir. Dururken tutuyor mu siz ona bakın.

(Ben bu konuyu nereden di gördüm. Yine rüyama gelecek. Pardon kabus. kabusumda hep el frenini çektiğimde durmadığını görüyorum. Ne güzel kaç aydır görmüyordum. Yine göreceğim bu gece büyük ihtimal :()

Araba ağlıyor artık korneti salın yahu. Balataların bitiktir belki tutması lazım.

Vallahi hocam şu an ailede boşta olan tek araba. Ben de ehliyeti yeni aldım biraz ağlatıyorum arabayı. Eski zaten ondan fazla dikkat etmiyorum. :D

Elfreni balataları bitik olabilir ya da telleri bollanmıştır ve ayar istiyor olabilir. Muhtemelen elfreni gergisi ayarlanarak düzeltilecek bir durum. Elfreni performans düşse bile durduğu yerde elbette tutar ancak hareket halinde iken tutmaz. Muayenede sorun yaratan bir durum.

Geri
Yukarı