El şakası için intikam alınmalı mı?

Mertali1997

Femtopat
Merhaba herkese.
Bugün okul çıkışı arkadaşa ironik bir cümle söyledim diğer arkadaşlar da buna güldü. Sonra o arkadaş sırtıma vurdu ses etmedim orta derecede acı hissettirmişti. Fakat intikam almaya yönelik bir kişiliğe sahip olduğum için aklımdan hep şu geçiyor: "Sen de aynı sertlikte vurup kaç."
Çünkü ben de aynısını yapmayınca içime kin düşüyor. Sizce ben de aynısını yapmalı mıyım?

Merhaba herkese.
Bugün okul çıkışı arkadaşa ironik bir cümle söyledim diğer arkadaşlar da buna güldü. Sonra o arkadaş sırtıma vurdu ses etmedim orta derecede acı hissettirmişti. Fakat intikam almaya yönelik bir kişiliğe sahip olduğum için aklımdan hep şu geçiyor: "Sen de aynı sertlikte vurup kaç."
Çünkü ben de aynısını yapmayınca içime kin düşüyor. Sizce ben de aynısını yapmalı mıyım?

Herkesin önünde mi yaptı.

Hocam gülerken dizini döven veya yakınındakinin sırtına vuran insanlar azımsanamayacak sayıda, ben de dahilim bunlara. Sırta vurmaya gelince, isteyerek o kadar sert vurmamış olabilir ancak tepkini o anda vermeliydin. Artık aranızdaki iletişim nasılsa "Çok sert vurdun, sırtımı yaktın" anlamına gelen bir tepki vermelisin, ancak bu el şakaları çok sık oluyorsa o zaman başka.

Merhaba herkese.
Siz arkadaslariniza şişman , sıska falan diyin. Size vurunca sıkıntı olsun. Yok öyle.

İntikam almaya yönelik kişilik iyimiş. Kişiliğinizden ödün vermek zor gelebilir ama önce sözlü iletişimle çözmeyi deneyin.

Geri
Yukarı