El ve ayak yapımiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum bu arada teori değişkendir, teoriler değişebilir bilim dünyasında. Gerçeğe daha yakın ve eski teorinin yerine geçecek bilimsel bulgular varsa, o teori değişebilir. Bunları biliyorsun zaten anlatmama gerek yok ama anlatımda bir eksiklik olmuş sanırım. Bir de yazarken insanların yaşlarını da ciddiye alalım abi. 16 yaşında hiçbirimiz bu konularda bilgili değildik tabii ki 😀
Fazla bilgili olmadığımı kabul ediyorum. Kendimi ifade ederken de tam olarak ifade edemediğimi de biliyorum. fakat lütfen düşüncelerime saygı göster.

Evrimin de ne olduğunu biliyorum ayrıca.
Ben sana demiyorum mesaji alintilandigin kişinin söyleminin yanlış olduğunu söylüyorum.

Ne yani ilk Homo Sapiens'in olmadığını mı söylüyorsun?
Evrim kademeli bir süreçtir, ilk Sapiens diye bir şey yok. tüm türler yakın ve uzak kuzenlerine, kademeli ve çok yavaş değişimlerden geçerek, ataları aracılığıyla bağlanır.

Ayrıca benim inancımda bu söylediğin atom,evrim gibi konuları insanın kendisi bulması gerek.
Hadi ya, hane kitabında vardi? Ne oldu?

Evrimin içeriği olan insanlar nasıl ortaya çıktı?
Dediğim süre evrimle alakali zaten. Ilk Homolarin ortaya çıkışı çok çok eski tarihlere dayaniyor. Ilk Homo türü olan Homo Erectus 1.5 milyon yil önce ortaya çıktı, 25 milyon önce ise proconsul atalarimiz vardi o da bir primatti. 75 milyon önceki atamiz ise kemirgenlerdi. Böyle gidiyor işte daha çok detay var. Homolardan bahsetmedim bile.

Bir sorum var. Evrimcilere göre ilk insanlar nasıl üremişler? Sonuçta Adem ile Havva'yı yok sayıyorsanız.

Bir sorum var. Evrimcilere göre ilk insanlar nasıl üremişler? Sonuçta Adem ile Havva'yı yok sayıyorsanız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum bu arada teori değişkendir, teoriler değişebilir bilim dünyasında. Gerçeğe daha yakın ve eski teorinin yerine geçecek bilimsel bulgular varsa, o teori değişebilir.
10 kişiye cevap verince ister istemez mesajlarimi kontrol edemiyor insan. Elbette teoriler değişebilir, geliştirilebilir. Evrimde geliştirildi zaten, Darwin ortaya attığı ilk günkü durumda değil ki evrim. Elde ettiğimiz veriler ışığında evrimin çürütelemez olduğu çok açık ayni yerçekimi teorisi gibi, evrim elbette ilerletilebilir. Düzelttigin içinde teşekkür ederim sana.

Ben sana demiyorum mesaji alintilandigin kişinin söyleminin yanlış olduğunu söylüyorum.

Evrim kademeli bir süreçtir, ilk Sapiens diye bir şey yok. tüm türler yakın ve uzak kuzenlerine, kademeli ve çok yavaş değişimlerden geçerek, ataları aracılığıyla bağlanır.

Hadi ya, hane kitabında vardi? Ne oldu?

Dediğim süre evrimle alakali zaten. Ilk Homolarin ortaya çıkışı çok çok eski tarihlere dayaniyor. Ilk Homo türü olan Homo Erectus 1.5 milyon yil önce ortaya çıktı, 25 milyon önce ise proconsul atalarimiz vardi o da bir primatti. 75 milyon önceki atamiz ise kemirgenlerdi. Böyle gidiyor işte daha çok detay var. Homolardan bahsetmedim bile.
İlk ne ile başlıyor peki?

İşte bu tamamen İslamı yanlış yansıttıklarından kaynaklı Benim kitabımda düşünüp araştırıp doğrusunu bulmak var.
Birader bana masal anlatma. Ben kitabını okudum, diğer kitaplari da okudum. Sana da okumani tavsiye ederim. Burada evrimin kendi kitabinda geçtiğini sen iddaa ediyorsun ben de senden açıklama istedim sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı