El yapımı laptop soğutucusu

Ha o zaman sıkıntı olabilir, lehim dediğim lehim(metal) ve havya mı ne deniyordu yanlış hatırlamıyorsam(metali eriten alet), totalde 25 lira filan olur çok pahalı bir şey almaya çalışmasanız. Hem hevesiniz varsa bu işlere ilerde kullanacağınız ekipmanları da ufaktan almaya başlamış olursunuz. Tavsiyemi isterseniz hani şu plastik tuğla gibi şeyler oluyo ya içine sıvı doldurulup buzluğa atılıyor, iki adet ondan, bir adet demir tepsi(anane model :D), tuğlayı koyuyoruz, tepsiyi tencere kapağı misali ters çevirip koyuyoruz, tepsinin üzerine de pcyi koyup sepserin oynuyoruz oyunumuzu :D
güzel mantık bunu okumuştum forumda ama Recep bey konunun altına bilgisayarda oksitlenme yapcağını söylemişti :)

Aslında haklısınız, o zaman da tepsinin üzerine sarı bez(mutfak lavabosunun önünde duran) kovurız, zaten vakum gibi emer o suyu. Patent mi alsak :D

Bu arada Beykozluymuşsun, ben de eski Beykozluyum. İstanbul Beykoz değil mi? Gerçi başka yerde yok diye biliyorum ama neyse tanıştığıma memnun oldum kısaca :)

teknolojide suyun yeri yok hocam bez mez hak getire. :) evet beykozluyum, yalıköyden. :)

memnun oldum ben de. :)

RPM fanların dönme devridir. Kabaca ne kadar fazla ise o kadar dönüyor olarak düşünebilirsin. Bence bu tür aksiyonlara girmeden normal bir soğutucu al.
Acaba fanın hava veren tarafını laptopa hava üflücek şekildemi takmalıyım yoksa diğer tarafınımı laptopa bakcak şekilde takmalıyım :D bunu yapıcağım ama aksiyon budur.Lütfen söylerseniz beni bilgilendirmiş olursunuz.

Arkadaşlar herkesin önerisi üzerine vazgeçtim yapmaktan :( onun yerine hepsiburada'dan bunu sipariş verdim.
TX Ergo500 5x FAN'lı, 6x Yükseklik Ayarlı,2x USB HUB'lı, Fiyatı
yanında da Zalman ZM-STG 1 termal macununu.(22martta kargoya verilcek)
İyi forumlar herkese :)

Acaba fanın hava veren tarafını laptopa hava üflücek şekildemi takmalıyım yoksa diğer tarafınımı laptopa bakcak şekilde takmalıyım :D bunu yapıcağım ama aksiyon budur.Lütfen söylerseniz beni bilgilendirmiş olursunuz.

Arkadaşlar herkesin önerisi üzerine vazgeçtim yapmaktan :( onun yerine hepsiburada'dan bunu sipariş verdim.
Tabii ki fanlar laptopa doğru hava üflüyecek.

Hoc memnunmusunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı