El yayı bilekleri güçlendirir mi?

uuua

Decapat
Gün içerisinde çok kullanıyorum. Kullanmaya devam etsem bileklerim az da olsa güçlenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanan tanıdıklarım var düzenli olarak ama amaçları kollarının damarlı gözükmesi. Pek bir yararı yok anlayacağınız.

Bilekten ziyade parmakları kalınlaştırıp güçlendiriyor. Amatör olarak bilek güreşi kursuna gidiyordum, maça hazırlananlar genelde rotasyon denen hareketi yapıyor. Ağırlık çalışmalısın, el yayı da illaki fayda sağlar ama bilek gücü için ağırlık şart.

Bilekten ziyade parmakları kalınlaştırıp güçlendiriyor. Amatör olarak bilek güreşi kursuna gidiyordum, maça hazırlananlar genelde rotasyon denen hareketi yapıyor. Ağırlık çalışmalısın, el yayı da illaki fayda sağlar ama bilek gücü için ağırlık şart.
Haklısın

'Ağırlık çalışmalısın' derken, dambıl mı kaldırılmalı?

Gerçekten sert yay bulmak zor. Tuğrabozan el yayı bayağı işe yarıyor onun dışındakiler çok hafif geldiğinden direncide arttıramadığından gelişim olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı