14 yaşında el yayı sağlıklı mıdır?

Eskipcmahrumu

Picopat
İyi sosyaller. 14 yaşıma girdim. Spor yapmak istiyorum fakat ağırlık kaldırmadan. Boya zararlı olabiliyor çünkü. Bende el yayı aldım. 2 gün oldu, vücudum hemen etksini gösteren, spora elverişli bir vücut. Fakat kollarımda fark edilir bir şekilde bombelenme oldu. Kas olduğunu düşünüyorum. Bu benim için bir sorun ifade eder mi?

Kanka spor boya zararlı değil(halter yapmıyorsan) tabi hangi antremanı yaptığına göre değişir ekstra olarak spora giriş&orta seviyelerinde olan kişilerin boyuna birşey yapmaz hergün 150kg halter kaldırmıyıcağına göre boyuna bir zarar gelmez aksine dahada uzatır ve kemikleri besler.

Sana iyi tavsiye vereyim başta dumbell olarak 1.5litre şişeleri kullanıyordum sonra 2tanesini bantladım sonra 3 sonra 4tanesini birbirine bantlaya bantlaya evde dumbell yaptım ve 10kgye kadar çıktım 10kg kaldırdıktan sonra spora yazıldım.
Sana en iyi tavsiyem el yayının bir işe yaramıyıcağını söylemek olucak.

El yayıyla kollarında bombelenme mi oldu? :D El yayının boy uzamasına hiçbir etkisi olmaz. Boy uzamasını halter gibi ağırlık sporları olumsuz etkileyebilir. 9. ve 10. sınıfta 2 sene spora gittim dambıllarla uğraştım bir de uzun ağırlıklar vardı bayağı bi belimi ağrıtıyordu ama boyum 5 yıl sonra hala uzuyor.

El yayıyla kollarında bombelenme mi oldu? :D el yayının boy uzamasına hiçbir etkisi olmaz. Boy uzamasını halter gibi ağırlık sporları olumsuz etkileyebilir. 9. ve 10. sınıfta 2 sene spora gittim dambıllarla uğraştım bir de uzun ağırlıklar vardı bayağı bir belimi ağrıtıyordu ama boyum 5 yıl sonra hala uzuyor.

Evet isterseniz fotoğraf atabilirim. Yanlış anladınız, ben el yayı ile boy uzatmadan bahsetmiyorum, ağırlık kaldırmadan pratik bir şekilde spor yapmaktan bahsediyorum. Boyunuz uzar zaten fakat yine de kısıtlayabiliyor. Press yapıyor sonuçta. Boyum normal 177. ama yine de fazla düşünüyorum bu konuları.

Evet isterseniz fotoğraf atabilirim. Yanlış anladınız, ben el yayı ile boy uzatmadan bahsetmiyorum, ağırlık kaldırmadan pratik bir şekilde spor yapmaktan bahsediyorum. Boyunuz uzar zaten fakat yine de kısıtlayabiliyor. Press yapıyor sonuçta. Boyum normal 177. ama yine de fazla düşünüyorum bu konuları.
Bi zararı olmaz. Spor yapmanın faydası vardır zararı yoktur. Boy uzamama olayı çok büyük ağırlıkların altına girenler için geçerli olabilir sadece. Ben bunu salondaki hocamla konuşmuştum o da aynı şeyleri söyledi ki ben kendim de internetten detaylı şekilde araştırma yapmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı