Rehber Elbow lever hareketi nasıl yapılır?

Trilemma

Picopat
Daha fazla  
Bugün Calisthenics sporuna ait, başlangıç seviyesi için basit bir hareket olan Elbow Lever hareketinin tekniğini yazacağım.

Bodyweight Professionals on Instagram: “Who else would climb to the top of  the world just so you can planche … | Calisthenics body, Street workout,  Hardcore workout
How To Elbow Lever - Feat Of Strength - YouTube

Dikkat Etmemiz Gerekenler:

1-Ellerimizin Pozisyonu
Ellerimiz yanlara veya arkaya açık olacak şekilde durmalı. ( Resimde olduğu gibi )

2-Dirseklerimiz karın kaslarımızın yanında durmalı
Hareketi uygularken dirseklerimiz biraz geriye kayabilir bunda bir sıkıntı yok. Ama başlarken mutlaka karnımızın yanında olmalı.

Yapılış:

1
-
Şınav pozisyonu alın. Ama elleriniz yukarıda yazdığım gibi yana veya arkaya açık olsun.

2-Dirseklerinizi bükerek karnınızın yanına yerleştirin.

Screenshot 2024-01-17 2.33.09 PM.png

3-Ayaklarınızla kendinizi ileri verin ve dirseklerinizin üzerinde dengede durmaya çalışın. İlk denemede yapamayabilirsiniz.

Screenshot 2024-01-17 2.38.06 PM.png

Basit Varyasyonlar

1-Tucked Elbow Lever:
Bu varyasyonda dizler daha kırık tutulur.

elbow-lever-2-1024x1024.jpg

2-Straddle Elbow Lever: Bu varyasyonda ise bacaklar düz ve birbirinden uzak dururlar.

elbow-lever-3-1024x1024.jpg

Bu varyasyonlarda ustalaştıktan sonra, Elbow Lever hareketini öğrenmeniz zamanla mümkün hale gelecek. Benim ilk öğrendiğim beceridir 🙂

>
Ek olarak Core, Triceps, Omuz ve Göğüs kaslarımızı güçlendirecek egzersizler yapmak bize yardımcı olabilir.

Başka bir rehberde görüşmek üzere 🙃

Hocam bu işin kiloyla alakası var mı ben ortalama 70 kiloyum fitnesslada uğraşıyorum ama göbek var az bir şey özellikle elbow lever harekei bir de amuda kalkmaya çalışıyorum olmuyor.

Hocam bu işin kiloyla alakası var mı ben ortalama 70 kiloyum fitnesslada uğraşıyorum ama göbek var az bir şey özellikle elbow lever harekei bir de amuda kalkmaya çalışıyorum olmuyor.
Abartılı değilse çok engel olacağını sanmam. Amut zaten zor bir hareket amut rehberimide okuyabilirsin orada detaylı bilgiler var.

Front lever da istiyoruz. 😁
Gelecek hocam 🙂 Tek tek hepsi gelecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı