Elden Ring alınır mı?

İndirimi bekleyeceğim zaten çok düşmezse dediğinizi yaparım.

Şöyle bir örnek verebilirim. Epic Games indirim kuponları çok verdi. RDR2'yi geçen sene 140 TL'ye alabiliyordum. Ben hem RDR 2 hem Death Stranding ikisini korsan kurdum. İkisini sevemedim. Kötü oyun mu hayır. Ben sevemedim. Bana geçmedi. Oynanış hikaye. Hele bir de Death Stranding'te o kargo teslimat ve kargo teslim alma süreci var sorma şimdi aklıma geldi. Zaten ağır oyunlar. Ve sonra kaldırdım. Bana birisi Batman serisi desin. Birisi The Witcher 3 desin birisi Days Gone desin. RE 8 olabilir. Oyunda atmosferi korumak önemli. Tabii bu benim oyun bakış açım. Benim beğenmedim oyunlar zirve oyunlar. Beğenini çok seveni çok. Bana göre böyle.

Türü seviyorsan dahi 500 TL çok fazla. İndirim beklenebilir. Bu arada oynamadıysan Dark Souls 3'e de bakabilirsin. Görece fiyatı daha uygun ve Elden Ring'in de temeli denilebilir. Onu seversen iyi bir indirimde elden da alırsın.

Aksiyon RPG seviyor musun?

Eğer seviyorsan ELDEN RING piyasada görüp görebileceğin en kaliteli aksiyon RPG. Muhtemelen FromSoftware daha iyisini yapana kadar da öyle kalacak bu durum. Bunu söylememinin sebebi silah, zırh, düşman çeşitliliği gibi konularda FromSoftware kadar kafa patlatan başka hiçbir firma olmayışı.

Piyasadaki diğer aksiyon RPG oyunlarındaki silah çeşitliliği maksimum 25'dir. Ancak ELDEN RING'de 309 adet silah çeşidi var, bu silah çeşitlerinin birçoğunun kendine özel Ash of War'ı var. Geri kalanlar ise oyunun içinde bulunan açık dünyaya serpiştirilmiş Ash of War'lar ile kullanılabiliyorlar ve sen istediğini seçiyorsun. Ayrıca bu söylediğim silah çeşitliliğin diğer oyunlardaki gibi aynı görünen silahın farklı statülere veya farklı büyülere sahip versiyonu olduğunu falan düşünmeyin asla. Hepsi farklı tasarıma ve stillere sahip bu silahların.

Zorluğuna gelirsek, ELDEN RING zorluk konusunda ikiye ayrılıyor. Oyun baştan sona kadar diğer tüm Soulslardan çok daha kolay, hatta bazı mini-bosslar "bu ne lan şimdi bırak Souls faktörünü diğer oyunlar bile bu kadar kolay değildir" dedirtebiliyor, o derece kolaylar. Ancak baştan sona kadar dedim farkındaysanız, oyunun sonunda her şey değişiyor.

Oyun endgame içeriğinde tüm psikopat bossları, yaratıkları karşınıza çıkarıyor. Nerdeyse tek bir hareketine ölebileceğiniz kadar yüksek hasar vurmaları bir yana bir de devasa uzun süren combolara sahipler. Sürekli onlar vuruyor resmen sizin vurmanız için çok az fırsat tanıyorlar. Artık oyunu çok kolay yaptık oyunun sonunda kudurtalım bari diye mi düşündüler bilmiyorum ancak düzenleme getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ve hayır bunu zorlandığım için söylemiyorum, oyunu 8 kez bitirdim ben ve artık bu bahsettiğim bossları Ashes çağırmadan bile alaşağı edebiliyorum, ancak ilk oynayışımdaki deneyimimle konuşmam gerekiyor o nedenle bu şekilde anlattım. Alışınca her şey çok daha kolay geliyor ancak ilk deneyim için oyun sonu felaket zorlu geçiyor.

Aksiyon RPG seviyor musun?

Eğer seviyorsan ELDEN RING piyasada görüp görebileceğin en kaliteli aksiyon RPG. Muhtemelen FromSoftware daha iyisini yapana kadar da öyle kalacak bu durum. Bunu söylememinin sebebi silah, zırh, düşman çeşitliliği gibi konularda FromSoftware kadar kafa patlatan başka hiçbir firma olmayışı.

Piyasadaki diğer aksiyon RPG oyunlarındaki silah çeşitliliği maksimum 25'dir. Ancak ELDEN RING'de 309 adet silah çeşidi var, bu silah çeşitlerinin birçoğunun kendine özel Ash of War'ı var. Geri kalanlar ise oyunun içinde bulunan açık dünyaya serpiştirilmiş Ash of War'lar ile kullanılabiliyorlar ve sen istediğini seçiyorsun. Ayrıca bu söylediğim silah çeşitliliğin diğer oyunlardaki gibi aynı görünen silahın farklı statülere veya farklı büyülere sahip versiyonu olduğunu falan düşünmeyin asla. Hepsi farklı tasarıma ve stillere sahip bu silahların.

Zorluğuna gelirsek, ELDEN RING zorluk konusunda ikiye ayrılıyor. Oyun baştan sona kadar diğer tüm Soulslardan çok daha kolay, hatta bazı mini-bosslar "bu ne lan şimdi bırak Souls faktörünü diğer oyunlar bile bu kadar kolay değildir" dedirtebiliyor, o derece kolaylar. Ancak baştan sona kadar dedim farkındaysanız, oyunun sonunda her şey değişiyor.

Oyun endgame içeriğinde tüm psikopat bossları, yaratıkları karşınıza çıkarıyor. Nerdeyse tek bir hareketine ölebileceğiniz kadar yüksek hasar vurmaları bir yana bir de devasa uzun süren combolara sahipler. Sürekli onlar vuruyor resmen sizin vurmanız için çok az fırsat tanıyorlar. Artık oyunu çok kolay yaptık oyunun sonunda kudurtalım bari diye mi düşündüler bilmiyorum ancak düzenleme getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ve hayır bunu zorlandığım için söylemiyorum, oyunu 8 kez bitirdim ben ve artık bu bahsettiğim bossları Ashes çağırmadan bile alaşağı edebiliyorum, ancak ilk oynayışımdaki deneyimimle konuşmam gerekiyor o nedenle bu şekilde anlattım. Alışınca her şey çok daha kolay geliyor ancak ilk deneyim için oyun sonu felaket zorlu geçiyor.
Knk 8 kez nasıl bitirdin ben 60.saatteyim hala biymedi.

Oynadığım tek zor oyun Cuphead ve sadece run n' gun kısımlarında normalde 5 kere bitirebilecekken 20 kere her parayı almak için uğraştığım için sinirlendiğim anları saymazsak oyun beni sinirlendirmedi ve Elden Ring oynamayı çok istiyorum. Ama çok zorlanırım diye de korkuyorum sizce alınır mı?

Zorlanmazsınız. Blood samurai Build'i önerebilirim oyunu ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 240 saatim vardı. Ölünce ebesinin nikahından başlamıyorsunuz bossun önünde doğma noktası oluyor. Benim gibi oyunu içini dışına çıkararak saatlerce oynayacaksanız alın yoksa alınır mı? Emin değilim 500TL az değil.

@Fatalis blood samurai Build'i ile Radagon dışında her boss kolay oluyor. Radagon blood loss yemiyor fakat diğer bosslar öyle böyle yiyor.

Oyun klavye fareden oynamak için tasarlanmamış. Kontroller biraz can sıkıcı. Tüm mekanikler gamepad'deki 4 tuşa endekslenmiş. Onun haricinde sabır oyunu. Ben 2 kere sildim. 3. ye tekrar bu gün yükledim bu sefer yavaş ve sakin ilerliyorum. 500 lira vermeye değer mi ? Bence değmez.

Bu oyun insan elinden çıkmış en iyi oyun ise; God Of War'ı tanrılar yapmış olmalı.

Oyun klavye fareden oynamak için tasarlanmamış. Kontroller biraz can sıkıcı. Tüm mekanikler Gamepad'deki 4 tuşa endekslenmiş. Onun haricinde sabır oyunu. Ben 2 kere sildim. 3. ye tekrar bugün yükledim bu sefer yavaş ve sakin ilerliyorum. 500 lira vermeye değer mi? Bence değmez.

Bu oyun insan elinden çıkmış en iyi oyun ise; God of War'ı tanrılar yapmış olmalı.

Hocam bu oyun God of War'dan çok daha dolu bir oyun. Ayrıca ayarlardan klavye mouse seçebilirsiniz ve gayet güzel oynanıyor. Sabır oyunu değil alışınca en kolay souls oyunu oluyor.

Hocam bu oyun God of War'dan çok daha dolu bir oyun. Ayrıca ayarlardan klavye mouse seçebilirsiniz ve gayet güzel oynanıyor. Sabır oyunu değil alışınca en kolay souls oyunu oluyor.
Bunlar senin yorumun. Ben benimkini tartışmaya açmadım. Kendi görüşlerim. Oyun klavye fare için yapılmamış. Orda 4 tane hotkey var. Benim klavyemde 50 tane tuş var. God of war'ın savaş mekaniğinin zerresi yok bu oyunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı