Elden Ring vs başka oyunlar

tosbagaa

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi birkaç konu okudum kafam karıştı sizce o paraya başka oyunlar mı almalıyım yani sadece Elden Ring alarak paramı boşa harcamış olur muyum? Çok uzun süredir Elden Ring oynamak istiyorum, souls türünde daha önce sadece Sekiro'yu bir arkadaşımın evinde deneyimlemiştim ve hoşuma gitmişti. Sizce mantıklı olarak ne yapmam lazım? Elden Ring oynamak istiyorum sadece, mantıklı olan hangisi?

Başlıkta da belirttiğim gibi birkaç konu okudum kafam karıştı sizce o paraya başka oyunlar mı almalıyım yani sadece Elden Ring alarak paramı boşa harcamış olur muyum? Çok uzun süredir Elden Ring oynamak istiyorum, souls türünde daha önce sadece Sekiro'yu bir arkadaşımın evinde deneyimlemiştim ve hoşuma gitmişti. Sizce mantıklı olarak ne yapmam lazım? Elden Ring oynamak istiyorum sadece, mantıklı olan hangisi?

Souls serisini düşünüyorsanız yatırım tavsiyesi vermeyim fakat Elden Ring aman Allah'ım böyle güzel bir oyun yok öyle diyeyim.

Elden Ring, içerik çeşitliliği açısından 2-3 tane souls oyununun birleşimi gönlünüz de bu yöndeyse alınız.

Elden Ring al ama kütüphanende yoksa rdr 2 ve gow alınabilir.

Daha önce hiç souls oyunu oynamamış biri Elden Ring'den başlayınca yadırgar mı? İlk oyun olarak Elden Ring oynanır mı?

Dark Souls üçlemesini bitirip Elden Ring'i oynamıştım ve oyun beni bayağı bir zorladı ancak oynayış biçimimin buna etkisi var, yine de souls oyunlarına kıyasla seçenekleriniz çok daha fazla olduğu için giriş için ideal bir oyun olduğu söylenebilir.

Elden Ring'i bu indirimlerde aldım. Çok eğlenceli. O kadar çok şey var ki. Şu sıralar namını duyduğum bir kaç boss'a gelmek üzereyim sonunda ve o kadar heyecanlıyım ki anlatamam. 35 saat civarı gamepadden deneyim ettim. Kontrolleri çok rahat sıkıntı yaşamadım. Daha önce souls'a en yakın nioh oynamıştım o sebepten sisteme aşinayım. Hiç bir şey bilmeyen insana zor gelebilir anlaması öğrenmesi. Ama yeni oyuncu dostu olduğunu söyleyebilirim. Ben şahsen hiçbir spoiler görmek istemediğim için çözümlere internetten bakmıyorum. Ama bazen cidden kitlenebiliyorsun oyunda. Seni yönlendirmemesi keşfetmek çok güzel ama bazen öyle şeyler oluyor ki. Spesifik bir diyaloğa dikkat etmesen ya da o an aldığın bir eşyayı incelemeden geçtiysen geçmiş olsun. Önündeki engeli nasıl aşacağını bulmak çok uğraştırıcı olabilir. Online mod'da insanlar ipucu veriyor ama ben onu da sevmiyorum. Sağda solda mesajlar ve hayaletlerin olması hoşuma gitmiyor. Onun dışında son olarak beni en çok büyüleyen kısma geleceğim: Oyunu 10 saat oynadım sevdiğim yayıncının Let's Play'ini izliyorum hiç görmediğim şeyler yapıyor. Sinirlenip 20 saat oynuyorum bir daha açıyorum yine hiç görmediğim bir mekana giriyor görmediğim bosslarla savaşıyor. 35. saatteyim yine açtım hala yeni başlayan biri benim daha hiç görmediğim bir yerde bir şeyler yapıyor. Öyle bir oyun ki herkesin macerası farklı.

Son sözler olarak Fiyatına kesinlikle değer diyorum şu şartlarda. Daha iyi oyunlar alınabilir mi? Herkesin kendi tercihi. Kim ne tür oyun seviyorsa hangi türden eğleniyorsa onu oynar. Örneğin ben 2018 God Of War'ı o kadar da beğenmemiştim. Oyun kötü mü? Asla değil başarısı ortada. Ben de oynadım bitirdim ama o kadar. Özel bir yeri olmadı. Buna nazaran bu sene oynadığım The Messenger Beni o kadar eğlendirdi ki. Unutamayacağım bir oyun deneyimi oldu. Aylar sonunda God of War'ı zorlaya zorlaya bitirdiğim halde bu 2D oyun beni o kadar eğlendirdi ki başından kalkamadım. Demem o ki herkesin zevki kendine has. Elden Ring çok güzel ama nasıl oyunlardan hoşlandığını bilirsen daha doğru tercihler yaparsın. Şimdiden hayırlı olsun diyorum ben.

Hocam kafam çok karışık az zamanım kaldı.

Souls serisini düşünüyorsanız yatırım tavsiyesi vermeyim fakat Elden Ring aman Allah'ım böyle güzel bir oyun yok öyle diyeyim.
Ben de çok almak istiyorum hocam ama beni kaç saat götürecek bilmiyorum.

Elden Ring al ama kütüphanende yoksa rdr 2 ve gow alınabilir.
İkisi de yok hocam.

Elden Ring, içerik çeşitliliği açısından 2-3 tane souls oyununun birleşimi gönlünüz de bu yöndeyse alınız.
Alıcam galiba hocam.

Hocam kafam çok karışık az zamanım kaldı.

Ben de çok almak istiyorum hocam ama beni kaç saat götürecek bilmiyorum.
Eğer Elden Ring'i şimdi almazsan ilerde fiyatı artınca daha çok pişman olabilirsin. Bahsettiğin "başka oyunlar" ne bilmiyorum ama madem bu kadar çok istiyorsun Elden Ring al derim.
Kaç saat götüreceği sana kalmış, etrafta gezip her şeyi kesmek ve denemek istersen seni uzun süre götürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı