Elder Scrolls oyunlarında en sevdiğiniz ırk nedir?

PSAlvador

Decapat
Daha fazla  
Meslek
İntörn Tıp Doktoru
Merak ettim, belki yeni başlayan arkadaşlara da yardımcı olur. Ben şahsen tek el kılıç ve kalkan oynamayı seviyorum, bunun yanında da bazı büyüleri (özellikle yenileme büyülerini) kullanmayı tercih ediyorum RPG oyunlarında bu yüzden Redguard oynuyorum. Siz hangi ırkları oynuyorsunuz, niçin bu ırkı tercih ediyorsunuz?

Wood Elf ve Nord. Wood Elf'i okçuluk ve suikast için, Nord'u ise Dragonborn hikayesi için ve ağır zırh-kılıç-kalkan 3'lüsü için.
Skyrim'de Nord olmak bence ilk defa oynayan birisi için ilk tercih olmalı. Aynı şekilde Oblivion'da Imperial.
Ork. Bol kaslı bi' ork favorim.
Vurdu mu oturtan ork oynamak gerçekten çok zevkli oluyor.

Vampir lord'u bir Khajiit. Sinsilik,tek el,yan kesicilik,okçuluk ve vampir lord'u oynadığımdan biraz da büyücülük kasıyordum.
Diğer ırklar ne kadar uğraşırsan uğraş düzgün gözükmediğinden Khajiit oynuyordum, kedi işte hem tatlı hem yakışıklı.

Bir mod ile sorunu çözdüm şu an Nord oynuyorum, buildim aynı sadece kurt adam oldum bu sefer.
Skyrim'de güzel bir karakter tasarlamak istiyorsanız rehberime bakabilirsiniz.

Elder Scrolls serisinde oynadığım tek oyun Skyrim. Irk olarak Skyrim için en uygunu Nord. Çünkü Orc kaleleri gibi bazı bölgeler hariç Skyrim Nordların diyarı olduğu için çoğu yerde hoş karşılanan bir ırk. Oyun başlangıcı için de iyi. %50 buz korumasının yanına iyi bir tılsımlama yeteneği kasarak %50 civarı ateş ve %50 şok koruması alınca büyücülere ve ejderhalara karşı ölümsüz oluyorsun. Başlangıç olarak herkes zaten ağır zırh ve yakın dövüş oynar herhalde. En kolay tercih bu olur ki oyun da zaten buna yönlendiriyor. Bir de Nordların özel yeteneği olan korkutma çığlığı ise spesifik bir noktada çok iş görüyor. Ana görevi takip ederken oyunun başında dedelerin yanına çıktığımız sırada bir noktada karşılaşılan trol, başlangıç aşamasında düşük levellarda en zorlu düşman sayılır. Nord ırkı seçenler ve oyunu henüz pek fazla bilmeyenler korkutma çığlığı sayesinde onu rahatlıkla geçebilir.

RP olayını ve yetenekleri bir kenara bırakırsak, bence ırklar oyunun başlangıç kısmı hariç bir noktadan sonra önemsiz kalıyor. Çünkü oyuna ahım şahım etki eden bir özellikleri yok. Herhangi bir ırk ile herhangi bir yol çizilebilir. Hiçbir sıkıntı olmuyor. Hatta oyunda benim gibi pek çok farklı build deneyenler için ekstra zorlaştıracak yönelimler uygulamak eğlenceli bile sayılabilir. Hiç silah kullanmamak (sadece khajiit pençesiyle savaşmak), gizlilik ile geçerek kimseyi öldürmemek, sadece ifrit çağırarak ve necromancy yaparak savaştırmak, sadece korkutma ya da sakinleştirme yaparak düşmanları geçmek gibi örneklerin hepsi farklı birer karakter yapılandırması ve RP seçenekleri.

Geri
Yukarı