Electron ile Masaüstü Programlama

Konatus

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Arkadaşlar JavaScript'in "electron" adında bir Framework'unun olduğunu ve bunun sayesinde web sitelerini veya JavaScript'i masaüstü program geliştirmek içinde kullanabiliyor muşuz. Sizce mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantıklı ama fazla ram kullanmasından ve yavaş olmasından şikayetçi olan çok kullanıcı var. Tauri gibi alternatifleri mevcut.

Mantıklı. Özellikle cross platform ve görsellik için çok iyi bir tercih.
React ile beraber aktif olarak kullanıyorum.

Arkaplanda Chrome V8 motoru çalıştırdığından çok performanslı bir çözüm yöntemi değil ancak kullanılabilir. Sonuçta bu çözümü kullanan büyük projeler de var, örneğin Discord.

Tasarım açısından özgür bir iş çıkartmak istiyorsanız Qt QML'e de göz atabilirsiniz daha performanslı olacaktır, tabii eğer ElectronJS tercih etmenizdeki asıl sebep tasarımsa.

Arkaplanda Chrome V8 motoru çalıştırdığından çok performanslı bir çözüm yöntemi değil ancak kullanılabilir. Sonuçta bu çözümü kullanan büyük projeler de var, örneğin Discord.

Tasarım açısından özgür bir iş çıkartmak istiyorsanız Qt QML'e de göz atabilirsiniz daha performanslı olacaktır, tabii eğer ElectronJS tercih etmenizdeki asıl sebep tasarımsa.
Electron tercih etmemdeki sebep aslında biraz uyumluluk. Yani bir projeyi sadece Web üzerinde değil gerektiğinde masaüstünde de kullanabilmek oraya uyarlayabilmek amacım.

Mantıklı. Özellikle cross platform ve görsellik için çok iyi bir tercih.
React ile beraber aktif olarak kullanıyorum.
Peki hocam şuan en mantikli JS Frameworkü sizce nedir? Node mü React mi? Çünkü ben node bakmak istiyordum ama yakın çevrem react öneriyor nedenini de tam bilmiyorum.

Mantıklı ama fazla ram kullanmasından ve yavaş olmasından şikayetçi olan çok kullanıcı var. Tauri gibi alternatifleri mevcut.
Tauride aynı amaçla mı kullanılıyor ve nasıldır?

Nodejs ve React çok farklı şeyler, karşılaştıramayız. Daha iyi araştırın hocam.

Tauri aynı amaçla kullanılıyor Rust ve Javascript dilleriyle yazıyorsunuz. Bence güzel belki bir şans verilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı