Elegoo Neptune 4 Pro iyi midir?

Mustafa sigirci

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
Ender 3 V2 Neo model yazıcıya sahibim. Elegoo neptune 4 Pro yazıcısını gördüm videolarını inceledim ve hızı çok hoşuma gitti. Bu yazıcıyı alsam çok fark yaşar mıyım? Yeni bir yazıcı almama değer mi? 250 mm/s hızda alınan baskılar kaliteli olur mu ve baskı süresinde ciddi kısalmalar yaşar mıyım? Normal pla+ filamentler ile 250 mm/s hız ile baskı alabilir miyim? Kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Bu fiyat bandında farklı yazıcı önerileri de alabilirim.

Ek olarak.
Bu filamenti kullanan var mı? Nasıldır sizce? Şu an mevcutta ender pla+ kullanıyorum 80-90 TL kadar daha ucuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben değil de bir akraba kullanıyor. Dün gittigimde 20 kusur saatlik baskı alıyordu cihaz 5. Saatte filamenti çekerken tıkırtı yapmaya ve baskıyı kötü basmaya başladı, devamında standby yazılı bir kutucuk geldi ekrana ve öyle kaldı şu anki durumunu bilmiyorum cihaz en son öylece kalmıştı internette de çözümünü bulamadık.

Ben değil de bir akraba kullanıyor. Dün gittigimde 20 kusur saatlik baskı alıyordu cihaz 5. saatte filamenti çekerken tıkırtı yapmaya ve baskıyı kötü basmaya başladı, devamında standby yazılı bir kutucuk geldi ekrana ve öyle kaldı şu anki durumunu bilmiyorum cihaz en son öylece kalmıştı internette de çözümünü bulamadık.

Nozzle tıkanmış olabilir. Extruderden o tarz ses geldiyse.

Normal PLA ile katman yüksekliğine ve basılan malzemeye bağlı olarak belirttiğin hıza çıkabilirsin ama en dış katmanı o hızda basarsan görsel kalite mevcut makineninkinin altında olur. İç duvar, support, infill vb. baskıları yüksek hızda basarak baskı süresinde oldukça keskin bir fark yaşarsın. En dış katmanı daha mütevazi hızlarda basarak görseli de bozmamış olursun. Eski Neptune 4 konuları forumda mevcut. Alternatif ürünleri de araştırabilirsin, N4 çıkalı 8 ay oldu.

Normal PLA ile katman yüksekliğine ve basılan malzemeye bağlı olarak belirttiğin hıza çıkabilirsin ama en dış katmanı o hızda basarsan görsel kalite mevcut makineninkinin altında olur. İç duvar, support, infill vb. baskıları yüksek hızda basarak baskı süresinde oldukça keskin bir fark yaşarsın. En dış katmanı daha mütevazi hızlarda basarak görseli de bozmamış olursun. Eski Neptune 4 konuları forumda mevcut. Alternatif ürünleri de araştırabilirsin, N4 çıkalı 8 ay oldu.
öneriniz var mı ? ne alabilirim

Önerim yok. Bu arada bende Neptune 4 var, yazın Ender 3 V2 Neo'dan ucuza satılıyordu.

N4 Pro'nun Creality'de alternatifi Ender 3 V3 KE.

Daha ucuza Anycubic Kobra 2 Pro var ama hotendi max 260 dereceye çıkabiliyor, sanırım PTFE borusu nozül ile temas halinde, eğer öyle ise o durumda 240 dereceden sonra PTFE boru zararlı gaz yaymaya başlayacağı için 240 derece gibi de düşünülebilir. Gene de fiyat olarak gayet cazip, artılarını eksilerini iyice araştırıp duruma göre değerlendirebilirsin.

Yaza yeni modeller çıkıyor genelde, elinde makine olduğu için ben olsam şimdi alım yapmazdım.

Geri
Yukarı