Elegoo Neptune 4 Pro Tabla Nasıl Sabitlenir?

ayalkin

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere çoğu 3D yazıcıda olduğu gibi bu modelde de tabla ayarı yapılması gerekiyor. Her seferinde ayar yapmaktan usandım bunu sabit tutmanın bir yolu yordamı var mı?

Makineyi açtığında nozül tabladan uzak kalıyorsa ya ekrandan ya da Fluidd ekranından Z-offset değerini kontrol et, yaptığın ayar yerine sıfır yazıyorsa makineyi kapat, ekran da kapandıktan sonra tekrar açıp kontrol et.
Teşekkür ederim ama yanlış anlattım galiba derdimi 😅 3 5 baskı sonrası malum tabla yaylarının ayarı kaçıyor bu yayları sabit tutmanın bir yolu var mı? Yay yerine eş değer kalınlıklarda somon ve benzeri ürünler mi yerleştirelim?

Silindirik tabla silikonlarından kullanabilirsin.

Ben daha uzun M4 civata kullanıyorum, makinenin kendi siyah ayar çarklarının altına bir de somun takıyorum, ayar sonrası bu somunları çarka kadar çevirip bir damla sıcak silikon ile sabitliyorum.

Son düzenleme:
Silindirik tabla silikonlarından kullanabilirsin.

Ben daha uzun M4 civata kullanıyorum, makinenin kendi siyah ayar çarklarının altına bir de somun takıyorum, ayar sonrası bu somunları çarka kadar çevirip bir damla sıcak silikon ile sabitliyorum.
Rica etsem bahsettiğiniz tabla silikonlarının linkini paylaşabilir misiniz?

N11'de tabla siilikonu diye aratınca çıkan birçok ilan mevcut, N4'deki ayar çarklarının içinden geçen civata M4. Alırken dikkat edilmesi gereken nokta hepsinin aynı boyda olması gerektiği, Creality'nin bazı modellerinde tabla kablosunun olduğu yerde braket olduğu için satılan bazı setlerde 3 tanesi uzun 1 tanesi kısa olarak set oluşturulmuş.

N4 Pro'nun tablasının altında izolasyon da var bildiğim kadarıyla, öncesinden kullanmaya mani bir nokta var mı diye bakmak iyi olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı