Elektriğin sık gidip gelmesi sorun çıkarır mı?

InqYomin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son günlerde elektrik gelip gelip gidiyor. Sorum şu: Bunun bilgisayarı kullanırken kapanması soruna yol açar mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, son günlerde elektrik gelip gelip gidiyor. Sorum şu: Bunun bilgisayarı kullanırken kapanması soruna yol açar mı?

Ben Kırıkkale'de yaşıyorum bazen gidiyor ama fazla gidip gelmesi anakarta kısa devre yaptırabilir veya HDD'yi bozabilir eğer 1 haftada 1 yani sıklıkla gidiyorsa UPS satın al zarar verir bizim ayda 1 belki elektrik gider onda da PC kapalı olur zaten.

Akım korumalı priz, topraklamalı ev elektriği, güvenli bir güç kaynağınız varsa pek sorun olmaz. Kesintisiz güç kaynağı (UPS) alabilirsiniz.

Vallahi hocam sıkıntı yapıyor ben Iğdır'da yaşarken sürekli gidip gelirdi ve sürekli voltaj düşerdi değiştirdiğim PSU sayısını bilmiyorum ama nedense PSU'lar dandik olsalarda hiçbir parça elektrik kesintisinden bozulmadı.

Çok tehlikeli bir durum önerim ilinizdeki ilgili elektrik firmasını arayıp durumu anlatın aksi takdirde tüm elektronik cihazlarınızın önce kondansatörleri patlar bu sefer kondansatör patladığı için elektrik akımı istemsizce PCB devre kartına yayılmaya başlar, bununla yetinmeyip yangına bile davetiye çıkarabilir (elektrik yangınları %80 bu sebepten)o yüzden bir an önce sorunu çözüp akım korumalı devre ve anahtarlı priz ile kullanmanızı tavsiye ederim tüm elektronik cihazlarınızı.

Geri
Yukarı