Elektrik Çarpması Sonrası Etkileri

Yüksek gerilim miydi? Eğer öyleyse siz en iyisi ölmedinize dua edin derim, yaşayacak gününüz varmış😀

Merhabalar başlıkta da gördüğünüz gibi elektrik çarpmasıyla ilgili bir şey soracağım.
Bana 27 şubat 2017 tarihinde doğal gazın topraklaması olmadığı için ayakkabımı çıkarırken sol elimle doğal gaz borusunu sağ elimle merdivenlerdeki korkulukları tutuyordum. Tam ayakkabımı çıkarırken 6-7 saniye boyunca elektrik çarptı ve 2 bileğim kırıldı, kırılınca canım hiç yanmadı vücudum uyuşmuştu çünkü ve sonucunda ise 2 bileğim kırıld. Artıları ise daha zeki oldum, sayısalda ve daha iyi hissetmeye başladım. Ama bunun bana zararı kekeleme+stres falan oldu acaba bilmediğim başka etkileri var mı?
Bence siz en iyisi doktora gidin. Bu forumda doktor olmayan bazı kişiler yanlış bilgilendirebilir.

Bu gerçekse bende bi' elektrik alayım. Sözel olanından... :)
Gerçekten daha zeki oldum sayısal bölümünde.

Yüksek gerilim miydi? Eğer öyleyse siz en iyisi ölmedinize dua edin derim, yaşayacak gününüz varmış😀
Bilmiyorum ama baya baya baya titredim elektirik akımı sol elimden girip sağ elimden çıktı, bayağı kötü bir histi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar başlıkta da gördüğünüz gibi elektrik çarpmasıyla ilgili bir şey soracağım.
Bana 27 şubat 2017 tarihinde doğal gazın topraklaması olmadığı için ayakkabımı çıkarırken sol elimle doğal gaz borusunu sağ elimle merdivenlerdeki korkulukları tutuyordum. Tam ayakkabımı çıkarırken 6-7 saniye boyunca elektrik çarptı ve 2 bileğim kırıldı, kırılınca canım hiç yanmadı vücudum uyuşmuştu çünkü ve sonucunda ise 2 bileğim kırıld. Artıları ise daha zeki oldum, sayısalda ve daha iyi hissetmeye başladım. Ama bunun bana zararı kekeleme+stres falan oldu acaba bilmediğim başka etkileri var mı?
Hızlı koşmayı denediniz mi?

Öncelikle geçmiş olsun, dedikleri gibi bir doktora görünün buradaki söylenenlerden %500 daha iyi cevabı doktor verecektir ancak bildiğim kadarıyla kekeleme ve stresin yaşadığınız şok, travma yüzündendir.

Hızlı koşmayı denediniz mi?
Hayır denemedim hiç
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır denemedim hiç
:D

Gerçekten daha zeki olunuluyor mu sayısal anlamda? İnternette görmüştüm ama inanmamıştım. Eğer ciddiyseniz ben de deneyeceğim.
Cidden daha zeki oldum derslerde ama sakın denemem acayip derecede kötü bir his

Burada kimse sana ne herhangi bir hastalık tanısı koyabilir ne de en ufak yardımda bulunabilir. Kekeleme gibi problemler de kas tepkilerin ile alakalı sorunlar. İç organlar zarar gördüğünde kalp ritim bozukluğu görülen hastalar da olabiliyor. Bu da kaslarla alakalı problem elbette.

Kısacası varsa bir şikayetin doktora görüneceksin. Kontrol amaçlı da kalp ritim bozukluğunu var mı diye kontrol ettir. Kekeleme olayı için de keza aynı şekilde tedavi görmen gerekiyor.

2 bileğini de sanırım düşme esnasında kırdın? Elektriğin böyle bir etkisi yok diye biliyorum.

Arkadaşı tekrar çarpmak lazım :D
Hayır düşmedim hiç elektrik o kadar çok titrettik beni tuzla buz oldu bilek kemiklerim ama düşmedim hiç

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı