Elektrik Dağıtım Bedeli Soygunu

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Yan komşumuzun işletmekte olduğu Paste-Cafe tarzı işletmeye ait olan bir fatura görmektesiniz.
Tüketilen 3600TL, dağıtım bedeli ise 1250TL :D Reaktif bedeline bir şey diyemiyorum, sözleşmede geçen faz değerinin üzerine çıkacak bir işletme değil bildiğim kadarıyla. Altı üstü bir pasta cafe işletmesi, yine de detaylı bilgiye sahip değilim.
Temizinden 1100TL kadar da vergiler bindirilmiş. Etti mi sana 3500TL olan fatura 7000TL?

Benim bu fotoğrafa bakıp da anlamakta güçlük çektiğim nokta ise şu: Elektriği taksi çevirerek mi dağıtmaya başladılar?

46715761_10215848040367267_1901459215386411008_n.jpg

Vergi sistemi ve hizmet sunan firmaların tüketiciyi soyması, hemde bunu resmi şekilde yapması bu. Söylenecek söz yok tükettiğin ürünün %37'si kadar vergi koymuşlar. Dağıtım bedelini görünce zaten içim sızladı. Vergi sisteminin değiştirilmesi lazım. Çok şeyin değiştirilmesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla Türkiye burası, durum bu; ya sevin ya terkedin. Bunlar iyi günlerimiz ayrıca.
Vergi sistemi ve hizmet sunan firmaların tüketiciyi soyması, hemde bunu resmi şekilde yapması bu. Söylenecek söz yok tükettiğin ürünün %37 si kadar vergi koymuşlar. Dağıtım bedelini görünce zaten içim sızladı. Vergi sisteminin değiştirilmesi lazım. Çok şeyin değiştirilmesi lazım.
Dostum valla boşver gitsin. Benim umrumda bile değil. Bu ülkede uzun süre bir şeyler değişmez. Dibi görmek lazım. Toplu çöküş en iyisi.

Geçen aylarda 100 TL gelen elektrik faturam bu ay 180 TL geldi. Esas harcama 90 TL . 90 TL de hava parası koymuşlar. Doğalgazda da benzer muhabbet var. Hiç iyi yere gitmiyor bu işler. Asgari ücretle geçinmeye çalışanı var, geliri olmayan veya geliri kısıtlı olan var. Yazık günah bu kadar da olmaz ki. Niye hiç bir devlet büyüğü bu soyguna dur demiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı