Elektrik Dağıtım Bedeli Soygunu

Bizim faturaya hep dikkat ederim. Genelde 70-100 TL arası fatura gelir ve 30-50 TL arası bir dağıtım bedeli masrafı yazar.

Tüketim bedeli üzerinden hesaplandığı için tüketim arttıkça o da artıyor haliyle.
Geçen ay 87 lira ödediğim faturam bu ay aynı tüketim oranı ile 107 lira geldi. Çok da güzel geldi...
Neden? Çünkü elektrik birim fiyatına bindirmişler. 6. ayda daha da düşükmüş hatta. Haabire bindiriyorlar. :D

Kek var yersen ?
Evde 3 kişi yaşıyoruz 250 TL elektrik faturası gelmekte bunun dağıtım bedeli 60 TL ,btv 12 TL KDV 42 TL ,trt 3 TL 133 TL gelmesi gereken fatura nasıl 250 TL oldu kablolara maaş mi bağladılar dağıtırken yoruldukları için dağıtım bedeli ödüyoruz :D

Ülkenin tüm organları halkı sömürmek icin kol kola girmis vaziyette. Az once hastahane otoparkinda aracim cekildi, koskoca Haydarpaşa Gata hastahanesinde 50 aractan fazla otopark alani yok. İnsanlar fellik fellik arac park edecek yer ariyor ama YOK.

Polisler emniyet kemerinden onune gelene ceza salliyor. EDS'den kemer kullanmayana cezalar yagmaya basladi. Bu bile birer soygundur. Kural adi altinda halki somurmektir.

Bize de 180TL elektrik faturasi geldi bu ay. Bilmiyorum bu sömürü düzeni daha ne kadar devam edecek?

Dünde ailemin evine gelmişler. Elektriği kesmek için. Nedeni 2 ay önce değiştirilen sayaçta kaçak varmış. Ve 885 TL + Dağıtım bedeli olarak ücret ödemek gerekiyormuş. Böyle bir fatura filan da gelmemiş.

Sayaç raporunda; arka kapağı aralanıp akım ucu koparılmış. Bizimkilere sordum eski sayacı kendiler (teknik ekip) söktüler, içi açılmamış demişler ve teslim almışlar.
Bizimkiler bırak sayacın içini açıp kurcalamayı sayacın nerede olduğunu bilmezler. Emekli 65 yaşında insanlar. Aylık gelen fatura maksimum 150 TL.
Soyguncu bunlar başka bir şey değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı