Elektrik elektronik bölümünde hangi dal tercih edilmeli?

LXYEAN1

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar seneye 11. sınıfa gideceğim ve bir elektrik dalı seçmem lazım.
Bu dallar arasından hangisini seçmem daha iyi olur? Bilen kişiler yardım ederse sevinirim.

Endüstriyel bakım onarım.
Elektrik tesisatçılığı ve pano montörlüğü.
Elektrikli ev aletleri.
Görüntü ve ses sistemleri.
Güvenlik sistemleri.
Dalları var.

Ben üniversiteye elektrik mühendisliği ya da mekatronik mühendisliğine gitmek istiyorum hangisini seçmem daha iyi olur.
Ortalamam 89 büyük ihtimalle seçtiğim dala girerim.

Endüstriyel bakım onarım hariç hepsine gidebilirsin. 11. sınıftaki ders sayısı çok fazla ve aşırı zor uygulamaları var. Teorik ders neredeyse çok az. Ama ben olsam güvenlik sistemlerini tercih ederdim. Elektronik alanı ve eğlenceli uygulamaları var. Severek yapacağını düşünüyorum.

Endüstriyel bakım onarım hariç hepsine gidebilirsin. 11. sınıftaki ders sayısı çok fazla ve aşırı zor uygulamaları var. Teorik ders neredeyse çok az. Ama ben olsam güvenlik sistemlerini tercih ederdim. Elektronik alanı ve eğlenceli uygulamaları var. Severek yapacağını düşünüyorum.
Öğretmenime de danıştım endüstriyel bakım onarım önerdi.

Öğretmenime de danıştım endüstriyel bakım onarım önerdi.

En zorunu önermiş. Uygulamalarını yapabilirim diyorsan seç. Bize seçme hakkı verilmemişti. Çoğu arkadaşımın uygulamasını bile benim yapmışlığım olmuştu. El kabiliyetin de varsa öğretmenine uy derim.

Neler yapıyoruz örnek verebilirmisiniz?

11. sınıfta endüstriyel arıza kontorlü dersimiz vardı. Bilgisayardan Proteus Ardunio devreleri çizip bunları kendimiz tekrar yapıyorduk. Bayağı yazı yazıyorduk.

Diğer bir dersimiz motor dersiydi. Asenkron motorun içinden dışına kadar her şeyini öğretiyorlardı. Motoru start stopla çalıştırabilmek için devre kurmamızı istiyorlardı. Ve 220 volt altında çalışıyorduk. Biraz riskli uygulamalar. 1 devre bir gün alabiliyordu.

Başka uygulamalarımız da vardı ne yaptığımızı tam olarak hatırlayamadım şimdi. Başka sorun varsa alabilirim.

11. sınıfta endüstriyel arıza kontorlü dersimiz vardı. Bilgisayardan Proteus Ardunio devreleri çizip bunları kendimiz tekrar yapıyorduk. Bayağı yazı yazıyorduk.

Diğer bir dersimiz motor dersiydi. Asenkron motorun içinden dışına kadar her şeyini öğretiyorlardı. Motoru start stopla çalıştırabilmek için devre kurmamızı istiyorlardı. Ve 220 volt altında çalışıyorduk. Biraz riskli uygulamalar. 1 devre bir gün alabiliyordu.

Başka uygulamalarımız da vardı ne yaptığımızı tam olarak hatırlayamadım şimdi. Başka sorun varsa alabilirim.
Şuan okuyormusunuz çalışıyormusunuz?

Geri
Yukarı