Elektrik elektronik meslek lisesine geçmeli miyim?

timury

Centipat
10 sınıf acilen seçmem lazım. Sizce geçmeli miyim? Kendim telefon, bilgisayar falan tamir ederim. Sözelim iyidir. İyi ezberim vardır. Elektrik elektronike merakım var ama fiziğim ortalama, sınavdan 75 falan alırım ama Mate kötü sınavdan 65 alırsam mutlu oluyorum. Okul sayısal ağırlıklı mı olur olursa da zor mudur? Okul uluslararası belge de veriyormuş yurt dışında iş kolay bulursun diyorlar ama ben biraz tırsıyorum. Hocalar çok mu agresif falan olurlar çok mu deneme yaparlar sınav olarak?

Sözelin iyiyse teorik kısımda işin rahat. Okullar da açılırsa uygulamalarda da rahat edersin. 11. sınıfta tekrar alan seçeceksin. Elektronik üzerinden devam etsen güzel olabilir.

Lise elektriğinde pek fizik yok, en azından biz görmedik o kısımları. Sadece normal fizik dersinin ayrı elektrik dersleri var. Onları da bir şekilde halledersin artık.

Bölüm sayısal. Üniversitede elektrik üzerine bir üniversiteye gidersen 1-0 önde olacaksın rakiplerine göre. Bizim 1 öğretmenimiz disiplin kurulundaydı sadece ve çok sertti. Normal bir öğrenci gibi haylazlık yapmazsan öğretmenlerinin bağırışını çekmezsin.

Dönem içinde iki sınav ve en az 10 uygulama yaptırırlar. Uygulamaları halledersin bir şekil, zaten eğlenceli oluyorlar.

Sözelin iyiyse teorik kısımda işin rahat. Okullar da açılırsa uygulamalarda da rahat edersin. 11. sınıfta tekrar alan seçeceksin. Elektronik üzerinden devam etsen güzel olabilir.

Lise elektriğinde pek fizik yok, en azından biz görmedik o kısımları. Sadece normal fizik dersinin ayrı elektrik dersleri var. Onları da bir şekilde halledersin artık.

Bölüm sayısal. Üniversitede elektrik üzerine bir üniversiteye gidersen 1-0 önde olacaksın rakiplerine göre. Bizim 1 öğretmenimiz disiplin kurulundaydı sadece ve çok sertti. Normal bir öğrenci gibi haylazlık yapmazsan öğretmenlerinin bağırışını çekmezsin.

Dönem içinde iki sınav ve en az 10 uygulama yaptırırlar. Uygulamaları halledersin bir şekil, zaten eğlenceli oluyorlar.

Uygulama ne oluyor elektrik işi falan mı yaptırıyorlar bazı arkadaşlar eski konularda atölyenin içinde iyi malzemeler olursa iyi olur diyorlar ayrıca matematik konusunda çok sıkınıt yaşar mıyım tek korkum o açıkçası fizik de temel şeyleri mi sorarlar? Yani Anadolu lisesinden falan daha mı kolay olur sayısal dersler?

Uygulama ne oluyor elektrik işi falan mı yaptırıyorlar bazı arkadaşlar eski konularda atölyenin içinde iyi malzemeler olursa iyi olur diyorlar ayrıca matematik konusunda çok sıkıntı yaşar mıyım tek korkum o açıkçası fizik de temel şeyleri mi sorarlar? Yani Anadolu lisesinden falan daha mı kolay olur sayısal dersler?

Uygulama elektrik işleri işte. Malzemeleri biz almıştık, okulumuz malzeme vermemişti bize. Size verirler umarım. Matematik sende bitiyor. Lisede hiç üzerine düşmeyip son sınıfta halletmiştim sadece. Fizikte temel şeyleri sorabilirler, öğretmenleriniz bileceği iş.

Anadolu lisesine göre daha zor olur.

Geri
Yukarı