Elektrik Elektronik Mühendisliği Çok mu Ağır?

AreYouOkey

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evet bu sene bu sene hazırlıktayim gelecek sene EE 1. Sınıf olarak başlayacağım. EE okuyacagimi duyan herkes şöyle ağır böyle ağır kafanı kaldırmazsin falan falan dedi. ben de işin açığı merak ettim cidden böyle mi? Halı hazirda okuyan vs bilen yazarsa sevinirim.

Ağır olmayan mühendislik dalı yok. Öyle bir hayat yok yani :) Elektronik mühendisliği gayet iyi bir bölüm, TR'de iş yapacak nadir müh. dallarından da biri.

Hafif bir şey istiyorsan git BESYO falan oku. 4 yıl boyunca oyun oynarsın.
Hocam yok ben hafif istemiyorum :D. Bölümü de isteyerek geldim zaten. Ama millette işte yok sabahlara kadar ders çalışıyorsun şöyle yapıyorsun böyle yapıyorsun zorla geçiliyor deyince, sorasım geldi. Elbette kolay ekmek yok. Sadece bana fazla abartiyorlar gibi geldi.
Yani istediğim şey hafif olması değil. Anlatılanlar abartı mi degil mi bunu merak ettim.

Üniversite sınavında iyi bir puan yapmışsan ilk sene çok rahat geçersin fizik 1-2, matematik 1-2 gibi dersler var bunlar seni zorlamaz. İkinci sınıfa geçtiğinde bölüm dersler başlar ilk kez mesleki şeyler göreceğin için seni biraz zorlar ama çalışan geçiyor. Bölümlerde yığılma var hocalar kalan fazla olmasın diye ittiriyor fazla korkma. Çok zor geçemezsin diyenler de zaten ders çalışmayan insanlardır. Sonuçta mühendis olacaksın biraz zorlasın farkın olsun.

Üniversite sınavında iyi bir puan yapmışsan ilk sene çok rahat geçersin fizik 1-2, matematik 1-2 gibi dersler var bunlar seni zorlamaz. İkinci sınıfa geçtiğinde bölüm dersler başlar ilk kez mesleki şeyler göreceğin için seni biraz zorlar ama çalışan geçiyor. Bölümlerde yığılma var hocalar kalan fazla olmasın diye ittiriyor fazla korkma. Çok zor geçemezsin diyenler de zaten ders çalışmayan insanlardır. Sonuçta mühendis olacaksın biraz zorlasın farkın olsun.
Zaten dediğim gibi kolay bir şey bekleyerek yazmadım bölümü. Sadece bana öyle bir anlattilar ki 4 yil kafamı kaşıyacak zamanım olmayacak gibi bir izlenim yarattılar :D. Ondan en son burada sorayım dedim. Yani çalışırım.

Abartmışlar. Bu kişiler her okulda var sürekli karşımıza çıkar. Bir kısmı aklında baştan çok ağır, zor olarak kodlamıştır, diğerleri ise çalışmayanlardır genel olarak.

Daha doğrusu evet ağırdır ancak her şeyinizi zamanında hallederseniz, derslere girerseniz, kendinizi verirseniz Elektrik - Elektronik birkaç ağır döneminden sonra rahatlıyor. Dişinizi sıkmanız gereken dönemler olacak sadece bunu bilmeniz yeterli. Bazı dönemler eğlenceli, bazıları sıkışık geçecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı