Elektrik faturasina vatandasin isyani

60 ₺ vergi güzelmiş. Ne diyelim.
Kullanmadığınız Köprü, Cami vb. beton yerlerin parasını ödersiniz artık benim canım halkım. Yapacak bir şey yok.
Komik olan halen Elektrik firmasına laf yapanlar var.
Tamam devlette onları zorda bıraksın. Elektrik firması ya işçi çıkarsın. Ya da komple elektriği kessin.
Son 3 ayda her ay başı Elektrik ve Doğal gaz zam yapıldığını bilmiyorlar galiba.

Son düzenleme:
Adam haklı ne diyelim. 100TL elektirik kullanıyoruz. 70TL vergi 20TL diğer masraflar. Saçma bir şey. Devlete aylık 100TL elektirik kira parası verelim kârdayız. 😁

Son düzenleme:
Baştan sona izledim, baştan sona haklı.

Tepemizdekiler o kadar yükseğe çıktılar ki aşağıdaki halka bakmaya korkar oldular, gerçi baksalar bile o kadar yüksekten halkın halini göremezler. Aşağıdakiler de onların bu şatafatlı, lüks, israf dolu hayatlarını görmüyor veya görmek istemiyor. Bugün yine genel seçim yapılsa, bunlar kazanmazsa ben adam değilim. Ben en çok da bunlara oy vermeye ısrarla devam eden güruhu unutmayacağım ve affetmeyeceğim.

Elektrik Faturası inanılmaz derecede fazla geliyor. Kaçak kullanan insanların hesabını biz ödüyoruz ve üstüne sürekli zam geliyor. Hatta daha önce buraya konu açmıştım.

Elektrik Faturasının Açık Ara Farkla Artış Göstermesi

@Neşeli Enginar hatta sen de yorum yapmışsın ağabey.

Haziran-Temmuz arası 35-40 TL fazla gelirken şimdi 55 TL'yi bile geçti. Bütün bunlar 105 gün içerisinde yaşandı. Elektriği eskisinden daha az kullanıyoruz, bir şekilde tasarruf yapmaya çalışıyoruz ama nafile. Biz tasarruf etmeye çalışmamıza rağmen sanki tasarruf yerine israf etmeye çalışıyormuşuz gibi fatura arttıkça artıyor.

Zammı ayrı dert, kaçak elektrik kullanan insanların faturasının bize kesilmesi ayrı bir dert. Asgari ücret yıl başında 1600 TL idi ama şunca yaşananlardan dolayı 1600 TL değil de, 900 TL alınıyormuş gibi hissediyorum. 2019'da ise 2000 TL olması isteniliyor ve bekleniliyormuş. :mad:

Ayriyeten bu arkadaşın doğru bir şey yaptığını düşünmüyorum ve desteklemiyorum. Küfür kullanması hem onu haksız konuma getirir, hem de ceza alırsa çocukları babasız kalır. Bunları keşke hesaba katarak güzel bir dil ile yapsaymış konuşmasını.

Son düzenleme:
Hiç kimse çıkıp bu adam haksız diyemez. Bu durum sadece bu yıla özel değildi hep böyleydi. Biz ne zamandır söylüyoruz bize her seferinde vatan haini diyerek suçluyorlardı.

Adamlar orada Mercedes, Audi arabalarına binip ejder meyvesi yiyor sonra kriz yok diyor. Sen o saraydan çık bir dışarı bak bakalım ülke ne halde. Halk sürünüyor resmen. Bir vatandaşa bu kadar yüklenilmez ya. Bunlar yaptığı bütün hataların bedelini halk ödüyor.

Utanmadan 3 çocuk yapın diyorlar. Bu ülkede çoğu kişi asgari ücretli çalışıyor. Bırak 3 çocuğu artık kendisine bile yetmiyor. Yoksulluk sınırı 6000₺ üzerine çıkmış, adam yarı aç geziyor nasıl evlenip, çocuk baksın? Vergiler çok çok fazla. Bir devlete bir kendimize alıyoruz resmen.

Bu durum düzelecek gibi değil. Her geçen gün daha beter oluyoruz. Sonumuz hiç iyi değil. Ne zaman bu millet akıllanır orası ayrı bir dert.

Sonra yaşlılar çıkıp gençlere niye evlenmiyorsunuz diyor. Çocuğum yarım yamalak beslenip, kötü eğitim göreceğine hiç olmasın daha iyi. Soyum bozuk olacağına komple kurusun bana koymaz.

Ayriyeten doğal gaz yüklediğin kadar kullandığın sayaçları, zorunlu olarak abonelik sistemi olanlarla değiştiriyorlar. Kullanmasan bile vergilerle birlikte aylık 50 ₺ yakın para geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı