Elektrik faturasina vatandasin isyani

Aynı durumu yaşıyoruz.

Şimdi size son gelen elektrik faturasından bahsedeyim biraz.

Tüketim = 103,24 TL yazıyor.

Vergi ve Fonlar, TRT payı, gecikme payı falan = 183,57 TL'ye çıkıyor fatura.

Neredeyse sanki 2 ay boyunca tükettiğimizin parasını ödüyormuşuz gibi %80 fazla ödüyoruz.

TRT izlediğim de yok.

103 lira tüketiyoruz ama 183 TL ödüyoruz. :confused:

Son düzenleme:
Bir yerde yazı okumuştum tüm Türkiye genelinden ayda 50 milyon ₺ kayıp kaçak bedeli tahsil ediliyormuş. Artık o tahsil aylık 10 milyona düşecekmiş. Doğuda hakkıyla elektrik kullananlara lafım yok. Ama şu kaçak kullananlar o kadar fazla olmalarına rağmen neden yakalanamıyor anlamıyorum. Bekçi alın gerekirse sokak sokak gezsinler bu işe çözüm bulunsun.

Bu sayede belki diğer seçimde kime oy verilmeyeceğini anlarlar.

Reisim var olsun, ben vergilerimle bir tane de ona, devlete alırım diyorsan ver oyunu. Çocuğuna istediğini alama, yüzün düşsün ama bazılarının senin sayende yüzleri gülsün. Saraylarda yaşasın, küçük mahallende göremeyeğin arabalara binsin, tadamayacağın yemekleri tatsın. Piyonsun zaten, yaşat vezirleri :)

Son düzenleme:
Facebook'daki yorumlar süper. Adama atar yapan mı dersiniz adama yalancı diyen mi. Kraldan çok kralcı milletimiz çok yaşasın.

Yorumlarda adam demiş benim 3 çocuğum var 80 tl geliyor sen niye o kadar elektrik kullanıyorsun. Ama aslında 40-45 tllik elektrik kullanıp 80 tl fatura ödediğinin farkında değil. Bu millet akıllanmaz.

Yorumlarda adam demiş benim 3 çocuğum var 80 tl geliyor sen niye o kadar elektrik kullanıyorsun. Ama aslında 40-45 tllik elektrik kullanıp 80 tl fatura ödediğinin farkında değil. Bu millet akıllanmaz.
Bir de hesap soruyorlar niye kullanıyorsunuz diye. Herkes onlar kadar kullanmak zorunda herkes aynı şeyleri yapmak zorunda. Yakında az banyo yapın az fatura ödeyin diye de azarlarlar milleti.

Herkes işin ucu kendine dokunduğunda anlıyor. Ama bazıları vardır ki futbol takımı tutar gibi parti tutuyor. Vallahi bunları gördükçe sinirleniyorum.

Herkes işin ucu kendine dokunduğunda anlıyor. Ama bazıları vardır ki futbol takımı tutar gibi parti tutuyor. Vallahi bunları gördükçe sinirleniyorum.

Şu anki durum zaten öyle, "ülke batsın umrumda değil ama benim partim kazansın" anlayışı geçerli. Sonra da "koyduk mu" diye bağırarak coşuyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı