Elektrik faturasının az gelmesi için ne yapılmalı?

Tasarruf yapabilmek adına evde kesinlikle kullanmadığın lambayı kapalı tut, prizde cihaz bırakma ve elektrik gerektiren ama çok işine yaramayan şeyler varsa onları da kapat.

Cattle kullanıyorsanız kullanmayı bırakın çok fark edecektir.

Evde şu ısıtıcısı varsa çöpe at. 140 TL gelen faturam 20 günlük su ısıtıcısı kullanmaktan 249 TL geldi. Sinirlenip attım. Şimdi faturalarım 160 arası geliyor.

Ne cattle ne de su ısıtısıcısı kullanıyorum. Tost makinesı da kullanmıyorum.

Tasarruf yapabilmek adına evde kesinlikle kullanmadığın lambayı kapalı tut, prizde cihaz bırakma ve elektrik gerektiren ama çok işine yaramayan şeyler varsa onları da kapat.

Telefonun şarj aleti hep prizde kalıyor. Ama telefonu şarj etmiyorum. Adaptörü prizde kalıyor. Sorun olur mu bu?
Bilgisayarında oyun oynamadığın zaman Turbo Boost kapat. Undervolt yap fazladan gelen voltajı bir nebze kısarsın. Belki 3-5 TL indirir. :D
Oyun oynamıyorum. Oynarsam sistem istemeyen oyunlar.

Ne cattle ne de su ısıtısıcısı kullanıyorum. Tost makinesı da kullanmıyorum.

Telefonun şarj aleti hep prizde kalıyor. Ama telefonu şarj etmiyorum. Adaptörü prizde kalıyor. Sorun olur mu bu?

Oyun oynamıyorum. Oynarsam sistem istemeyen oyunlar.
Evet olur, telefonun şarj olmuyorsa adaptörü prizden çekmeni tavsiye ederim. Boş elektrik akıyor bu sefer internette bununla ilgili bir kaç bilgi vardı. Sen yine de prizde bırakma.

Yeni konular

Geri
Yukarı